PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemyśl zmodernizuje powojskowe budynki

  • PAP    26 marca 2012 - 17:27
Przemyśl zmodernizuje powojskowe budynki

Ponad 10 mln zł kosztować będzie rewitalizacja kompleksu powojskowego przy ul. Grodzkiej w Przemyślu (Podkarpackie). Inwestycja, która dofinansowana jest z unijnego programu operacyjnego woj. podkarpackiego, zakończy się w 2013 r.
Jak poinformował Rafał Porada z kancelarii prezydenta Przemyśla (zabierz głos/oceń prezydenta) w dawnych budynkach wojskowych powstanie m.in. biblioteka miejska.

- W ramach prac modernizacyjnych w kilku obiektach wchodzących w skład kompleksu wymienione zostaną m.in. wszystkie instalacje i stolarka okienna. Obiekty zyskają także nowe elewacje. Ze względu na historyczną wartość budynków, wszystkie prace wykonawca musi uzgadniać z konserwatorem zabytków - dodał.

Uporządkowany zostanie również teren okalający rewitalizowany kompleks, a pobliska Brama Rycerska - odnowiona.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budowlane "Budexim" z Jarosławia. Inwestycja realizowana jest w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

Kompleks wojskowy przy ul. Grodzkiej samorząd Przemyśla otrzymał w ubiegłym roku od Skarbu Państwa w zamian za przekazanie Związkowi Ukraińców w Polsce kamienicy przy ul. Kościuszki 5, gdzie mieści się Narodny Dom.

Całkowity koszt projektu pn. "Rewitalizacja kompleksu powojskowego przy ul. Grodzkiej w Przemyślu" wynosi ponad 10 mln zł; z tej kwoty blisko 6,9 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.