PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemysłowy park rośnie w siłę

  • GK    17 marca 2011 - 11:10
Przemysłowy park rośnie w siłę

Rozpoczęła się budowa pierwszej hali magazynowo-produkcyjnej w Dzierżoniowskim Parku Przemysłowym. Jej koszt wraz z zapleczem biurowym to 5,5 mln zł.
Inwestycję w oparciu o pozyskane z Unii Europejskiej pieniądze realizuje Invest-Park Development – spółka, której udziałowcem jest Dzierżoniów. W usytuowanej obok dzierżoniowskiej podstrefy hali działalność prowadzić będą dwie firmy – inwestor z Dzierżoniowa i kolejny inwestor zewnętrzny.

Invest-Park Development tworzony przez WSSE, Dzierżoniów, Wałbrzych i Świdnicę wybudował już przy ul. Złotej pierwszy z kilkunastu budynków mieszkalnych.

– Działalność developreska była jednym z powodów, dla których miasto zaangażowało swoje udziały w spółce. Budowa gotowych hal produkcyjnych wynajmowanych przedsiębiorcom, to kolejna z form rozwoju gospodarki Dzierżoniowa. Nie było by to możliwe bez dobrej współpracy ze strefą – mówi burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

Koszt budowy pierwszej hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem biurowym to 5,5 mln zł. Dzięki pozyskaniu 2 mln zł koszty inwestycji dla spółki będą znacznie mniejsze.

Dzierżoniowski Park Przemysłowy funkcjonował będzie przy ul. Strefowej (na wysokości zakładów SKC). Budowa hali zakończy się w tym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.