PARTNER PORTALU
  • BGK

Przepust w Iwoniczu do remontu

  • www.krosnocity.pl (Ewa Bukowiecka)    28 maja 2012 - 11:29
Przepust w Iwoniczu do remontu

W związku z koniecznością przebudowy przepustu, kierowcy podróżujący drogą powiatową Iwonicz – Iwonicz Zdrój będą musieli się liczyć z utrudnieniami.
Na przełomie marca i kwietnia tego roku, w ciągu drogi powiatowej Iwonicz – Iwonicz – Zdrój, zniszczeniu uległ przepust drogowy.

W związku z uszkodzeniem drogi na tym odcinku wprowadzono czasowe ograniczenie ruchu polegające na zwężeniu jezdni i ruchu wahadłowym.

Z uwagi na zły stan techniczny przepustu i jego wiek i stopień zużycia wymagany jest pilny remont. Najprawdopodobniej zastąpi go nowy obiekt.

Po raz pierwszy powiat krośnieński zastosował przy realizacji inwestycji tryb postępowania „Zaprojektuj i wybuduj”. Polega on na tym, że w gestii jednego wykonawcy leży opracowanie koncepcji remontu obiektu wraz z dojazdami, uzgodnienie projektu oraz wykonanie robót budowlanych i wykończeniowych.

W związku z koniecznością przebudowy przepustu, kierowcy podróżujący drogą powiatową Iwonicz – Iwonicz Zdrój będą musieli się liczyć z utrudnieniami, które wystąpią zarówno w komunikacji samochodowej jak i pieszej – informuje dyrektor etatowy członek zarządu Jan Pelczar. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. – dodaje.

Wykonawcą prac jest FPHU „Remost” z Dębicy.
Już trwają prace studyjne związane z opracowaniem projektu i dokumentacją , zgodnie z umową inwestycja zakończy się 30 listopada br. Koszt zadania to ponad 473 tys. zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.