PARTNER PORTALU
  • BGK

Przerwa w budowie A1 z powodu upadłości firm

  • PAP    22 czerwca 2012 - 16:12
Przerwa w budowie A1 z powodu upadłości firm

Irlandzka firma SRB z konsorcjum budującego autostradę A1 w Kujawsko-pomorskiem twierdzi, że przerwa w budowie odcinka Kowal-Brzezie ma potrwać około tygodnia - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Zgodnie z deklaracjami irlandzkich przedstawicieli konsorcjum budującego autostradę, przestój w robotach jest tymczasowy i potrwa około tygodnia. Wynika on - jak podano - z konieczności przeorganizowania wewnętrznego podziału prac po ogłoszeniu upadłości przez polskich członków konsorcjum: Hydrobudowy oraz PBG - poinformowała w piątek GDDKiA.

Czytaj też: W budownictwie wieje pesymizmem

Dyrekcja zaznaczyła jednocześnie, że nie wpłynęła do niej żadna informacja od wykonawcy o rezygnacji z budowy odcinka Kowal-Brzezie w woj. kujawsko-pomorskim. Podkreśliła jednocześnie, że wystosowała już "wezwanie do naprawy sytuacji".

"Oznacza to, że w przypadku, kiedy wykonawca będzie uchylał się od realizacji umowy, inwestor ma prawo odstąpić od niej. Wówczas GDDKiA przystąpi do wyboru nowego wykonawcy" - podała też Dyrekcja.

GDDKiA przypomniała jednocześnie, że podobne przeorganizowanie prac miało miejsce np. wewnątrz konsorcjum budującego odcinek C autostrady A2 po ogłoszeniu upadłości przez firmę DSS. Wówczas całość prac przejął jeden z członków konsorcjum - firma Bogl & Krysl, który obecnie samodzielnie prowadzi tę inwestycję.

Na terenie regionu kujawsko-pomorskiego budowane są obecnie trzy odcinki autostrady A1, łączące Toruń z granicą województwa koło miejscowości Kowal.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • cba, 2012-06-23 08:53:30

    jak to niezależne od was te przerwy, to są układziki na których zarabiają , na lewo i zamawiający i wykonawca itd. tylko pytam się, czy ten kto odstąpił od wykonania prac czyli zerwał umowę - oddał pieniądze, które już zainkasował i czy zapłacił kary umowne? jakaś dziwna prawidłowość występuje na ws...zystkich budowach,wykonawca odstępuje, lub nie wypłaca w przypadku A2 pieniędzy podwykonawcy itp. szopki się odgrywa - a gdzie kasa? kto na tych szwindlach zarabia, a kto traci? podwójnie płacąc za pracę?- podatnicy - w majestacie prawa są okradani Polacy.Kto to kontroluje a kto pozwala wyprowadzać kasę s budżetu i samorządów. Tu natychmiast powinno wkroczyć CBA przy każdej większej inwestycji powinno być , kontrolować tych złodziei.PO bez rozliczenia nie odejdzie ze stołków, niech im się to nie wydaje. Rozliczanie i odliczanie rozpocznie się natychmiast po Euro2012 - krótka piłka!  rozwiń
  • KORA bcu, 2012-06-22 22:37:44

    przerwy są czasami od nas niezależne