PARTNER PORTALU
  • BGK

Przestaną kopać piłkę, wrócą do kopania dróg

  • AW/wroclaw.pl    18 czerwca 2012 - 15:45
Przestaną kopać piłkę, wrócą do kopania dróg

Po finale piłkarskich mistrzostw Wrocław wróci do remontów drogowych.
Jak podaje wrocławski magistart, trzy firmy zgłosiły się w przetargu na modernizację ulicy Podwale od skrzyżowania z ulicą Świdnicką do pl. Orląt Lwowskich. Także trzy przedsiębiorstwa chcą remontować okolice wiaduktu przy ul. Starogroblowej. Na modernizację czeka też ul. Zwycięska.

Planowany remont Podwala zmieni układ komunikacyjny na tej ulicy. Odcinek od Świdnickiej do Krupniczej będzie jednokierunkowy w stronę Krupniczej. Pomiędzy pl. Orląt Lwowskich a Krupniczą będzie można nadal jeździć w dwóch kierunkach. Na tym drugim odcinku będzie wymieniona nawierzchnia oraz zmodernizowane torowisko tramwajowe. Chęć do wykonania tych prac zgłosiły trzy firmy.

Najwięcej za remont chce Skanska - ponad 6,2 mln złotych, najtaniej modernizację ulicy deklaruje Heilit+Woerner - ponad 3,5 mln złotych. W przetargu startuje również Pol-Dróg.

„Wszystko wskazuje na to, że jeszcze tego lata podpiszemy dokumenty z wykonawcą tego remontu" - powiedział nam Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Również trzy firmy chcą remontować okolice wiaduktu przy ul. Starogroblowej. Obecny tam wiadukt zastąpi nowy i szerszy zbudowany przez PKP. Przy tej okazji ulica Starogroblowa będzie poszerzona na odcinku 200 metrów o dodatkowy pas w każdym kierunku. Na nowym odcinku będzie też miejsce na torowisko tramwajowe. W wypadku tej inwestycji wszystkie formalności mają być zamknięte tego lata.

„Dla dwóch wspomnianych przetargów poznaliśmy już firmy, które złożyły oferty, teraz trwa procedura oceny tych ofert" - mówi Marek Szempliński.

Znan są też chętni do wykonania przebudowy ulicy Zwycięskiej. Po przebudowie ul. Zwycięska będzie jezdnią jednopasmową, ale zostanie poszerzona - pas środkowy przeznaczony będzie do lewoskrętów.

Na skrzyżowaniu z ul. Ołtaszyńską powstanie rondo, na poszerzonym skrzyżowaniu z Agrestową zamontowana będzie sygnalizacja. Remont czeka też ul. Kutrzeby. Stanie się ona dwupasmowa ze ścieżkami rowerowymi i chodnikami. Na newralgicznym skrzyżowaniu z ulicami Strachowskiego i Parafialną będzie zamontowana sygnalizacja świetlna. Firmy, które wzięły udział w przetargu, złożyły oferty na kwotę od niespełna 25 mln do prawie 35,5 mln złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.