PARTNER PORTALU
  • BGK

Przestrzeń Opatowa do zagospodarowania. Będzie obwodnica

  • bad    2 lutego 2015 - 16:17
Przestrzeń Opatowa do zagospodarowania. Będzie obwodnica

Uchwalono plan zagospodarowania przestrzennego północno-zachodniej części Opatowa. Fot. Opatów.

Rada Miejska podjęła uchwałę o planie zagospodarowania przestrzennego północno-zachodniej części Opatowa. W tej części miasta będzie przebiegać przyszła obwodnica.
- Mieliśmy sporo problemów z uwarunkowaniami zewnętrznymi, ponieważ przebieg obwodnicy Opatowa przez długi czas nie był znany – mówił podczas sesji Arkadiusz Świder z firmy In-Plus Doradztwo Inwestycyjne z Olsztyna, która przygotowała plan. - Poza tym plan został rozdzielony na dwie części, ta mniejsza została uchwalona w 2012 r., większa - obecnie.

Plan był konieczny, bo poprzedni stracił ważność na mocy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z 2003 r. Jest dość skomplikowany, bo obejmuje trzy czwarte powierzchni miasta. Znajduje się tu zabudowa mieszkaniowa, usługowa, handlowa, którą należało ze sobą powiązać. Rozwiązań wymagał też układ komunikacyjny.

Bardzo istotny w planie jest obszar centrum i starego miasta, który także uzyskał swoje ustalenia. 

Burmistrz Opatowa Andrzej Chaniecki ma nadzieję, że uchwała jak najszybciej stanie się prawomocna. 

- W obecnej sytuacji zakończenie całej procedury związanej z uchwaleniem miejscowego planu jest nam bardzo potrzebne, bo będziemy mogli przeprowadzać niezbędne zmiany – odkreśla burmistrz. - Tym bardziej, że zmieniają się też przepisy. W tej chwili oczekujemy chociażby na ustawę o odnawialnych źródłach energii, która obecnie jest w Senacie RP. Musimy dostosować tereny do nowych inwestycji albo w formie farm wiatrowych, albo farm fotowoltaicznych czy wreszcie biogazowni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.