PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na budowę drugiej części obwodnicy Przemyśla rozstrzygnięty

  • PAP    9 lipca 2013 - 16:19
Przetarg na budowę drugiej części obwodnicy Przemyśla rozstrzygnięty

- Oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych POL-AQUA została wybrana w przetargu na budowę drugiej części obwodnicy Przemyśla (Podkarpackie). Samorząd zapłaci za wybudowanie trasy 88,9 mln zł.
Jak poinformował we wtorek rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk, podpisanie umowy planowane jest na pierwszą połowę sierpnia. "Teraz cały przetarg musi zostać sprawdzony przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych" - dodał.

W sumie w przetargu wpłynęło sześć ofert. Wszystkie były niższe niż zakładane przez miasto koszty tej inwestycji - ponad 142 mln zł. Oferta POL-AQUA była najniższa. Najdroższą ofertę złożyła czeska spółka OHL ŽS, która chciała wykonać inwestycję za ponad 133 mln zł. Jedynym kryterium wyboru była cena.

Budowa ok. 4-kilometrowego odcinka obwodnicy, która połączy drogę krajową nr 28 z drogą wojewódzką nr 885, ruszy jeszcze w tym roku i powinna zakończyć się w połowie 2015 r. Trasa stanowić ma drugą część oddanej w listopadzie ub.r. wschodniej obwodnicy miasta.

Powstanie tej części obwodnicy to dalsze odciążenie ruchu w centrum Przemyśla, a także lepsza dostępność komunikacyjna terenów przemysłowych i inwestycyjnych miasta, bowiem obwodnica kończyć się będzie w pobliżu przemyskiej podstrefy ekonomicznej.

Obwodnica przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta, przez dzielnice Bakończyce Dolne i Sielec. Początek drogi znajdować się będzie na drodze krajowej nr 28 na ul. Lwowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. 6 Pomorskiej Dywizji Piechoty. Następnie trasa prowadzona jest początkowo śladem tej ulicy i przecina ulice: Topolową, Sielecką, Młynarską, linie kolejową nr 102 Przemyśl - Malhowice, ul. Rolniczą i łączy się z ulicą J. Słowackiego w pobliżu jej skrzyżowania z ul. Dojazdową. Długość tego odcinka - według projektu - wynosi 3,9 km.

W ramach budowy obwodnicy powstanie także odcinek ul. J. Słowackiego (jest to droga wojewódzka nr 885) - od włączenia projektowanej obwodnicy do skrzyżowania z ul. Obozową i ul. Herburtów. Długość tego odcinka to ponad 567 m.

Inwestycja w znacznym stopniu dofinansowana będzie z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.