PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na budowę hali

  • PAP    17 lutego 2011 - 19:45

Władze Gliwic ogłosiły przetarg na budowę hali widowiskowo-sportowej Podium - podano w czwartek na stronie internetowej magistratu. Obiekt, który ma wkrótce powstać, pomieści kilkanaście tysięcy widzów. Koszt inwestycji przekroczy 360 mln zł.
O ogłoszeniu nieograniczonego przetargu na budowę hali poinformował, cytowany na stronie gliwickiego magistratu, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta w Gliwicach, Mariusz Komidzierski.

Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 29 marca. Najwcześniejszy możliwy termin zawarcia umowy z wyłonionym wykonawcą Podium to - wedle szacunków urzędników - koniec czerwca tego roku.

Wykonawca będzie miał 27 miesięcy na realizację powierzonego zadania, licząc od daty zawarcia umowy. Zamówienie obejmuje między innymi: budowę budynku hali oraz parkingów i zjazdów oraz zagospodarowanie terenu.

Podium powstanie w miejscu dawnego stadionu XX-lecia. Będzie to jedna z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Organizowane tam imprezy sportowe w różnych dyscyplinach będzie mogło obejrzeć 15 tys. widzów. W hali będzie można też organizować koncerty i targi branżowe.

W obiekcie znajdzie się też mniejsza hala, która - w zależności od rodzaju imprezy - będzie mogła pomieścić od 1200 do 3000 widzów. Całość dopełni centrum fitness i odnowy biologicznej oraz lokale gastronomiczne.

Budowa hali Podium została uznana przez zarząd województwa śląskiego za jeden z trzech największych i najważniejszych dla regionu projektów, który należy wesprzeć pieniędzmi z Unii Europejskiej. Starania gliwickiego samorządu o pozyskanie na ten cel dofinansowania unijnego zmierzają do finału. Pozytywnie zakończono ocenę projektu na etapie polskim, dokumenty są obecnie rozpatrywane przez Komisję Europejską. Gliwice starają się o pozyskanie z Unii na ten cel 141 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.