Przetarg na dokumentację ul.Jaworzyńskiej w Legnicy rozstrzygnięty

  • legniczanin.pl
  • 28-08-2012
  • drukuj
Ratusz wyłonił wykonawcę dokumentacji najważniejszej legnickiej inwestycji najbliższych lat. Bez dodatkowych środków nie byłoby to możliwe.
Przetarg na dokumentację ul.Jaworzyńskiej w Legnicy rozstrzygnięty
Niemal 372 tysięcy zł - taką kwotę otrzyma katowicka spółka Trakt za przygotowanie dokumentacji przebudowy ul. Jaworzyńskiej. Wprawdzie to o prawie 22 tysiące więcej, niż wynikało z szacunków (początkowo ratusz chciał na ten cel wydać maksymalnie 350 tys. zł), ale można powiedzieć, że i tak mieliśmy szczęście.

Okazało się bowiem, że najtańsza z czterech złożonych ofert spełnia wymogi formalne i może być brana pod uwagę. W przeciwnym razie prezydent Krzakowski, który postanowił dołożyć środków na dokumentację Jaworzyńskiej, musiałby zwiększyć budżet tego zadania nie o 22 a o 120 tysięcy złotych. Tak duża była różnica między najtańszą, a kolejną w kolejności ofertą.

Zgodnie z przetargiem, dokumentacja Jaworzyńskiej powinna zostać ukończona w czerwcu przyszłego roku. Okaże się wówczas, jak wiele środków trzeba będzie zabezpieczyć w budżetach kolejnych lat, by móc zrealizować przebudowę jednej z najważniejszych legnickich dróg. Wstępne szacunki dotyczą kwoty nawet 60 mln zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE