PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na dokumentację ul.Jaworzyńskiej w Legnicy rozstrzygnięty

  • legniczanin.pl    28 sierpnia 2012 - 11:46
Przetarg na dokumentację ul.Jaworzyńskiej w Legnicy rozstrzygnięty

Ratusz wyłonił wykonawcę dokumentacji najważniejszej legnickiej inwestycji najbliższych lat. Bez dodatkowych środków nie byłoby to możliwe.
Niemal 372 tysięcy zł - taką kwotę otrzyma katowicka spółka Trakt za przygotowanie dokumentacji przebudowy ul. Jaworzyńskiej. Wprawdzie to o prawie 22 tysiące więcej, niż wynikało z szacunków (początkowo ratusz chciał na ten cel wydać maksymalnie 350 tys. zł), ale można powiedzieć, że i tak mieliśmy szczęście.

Okazało się bowiem, że najtańsza z czterech złożonych ofert spełnia wymogi formalne i może być brana pod uwagę. W przeciwnym razie prezydent Krzakowski, który postanowił dołożyć środków na dokumentację Jaworzyńskiej, musiałby zwiększyć budżet tego zadania nie o 22 a o 120 tysięcy złotych. Tak duża była różnica między najtańszą, a kolejną w kolejności ofertą.

Zgodnie z przetargiem, dokumentacja Jaworzyńskiej powinna zostać ukończona w czerwcu przyszłego roku. Okaże się wówczas, jak wiele środków trzeba będzie zabezpieczyć w budżetach kolejnych lat, by móc zrealizować przebudowę jednej z najważniejszych legnickich dróg. Wstępne szacunki dotyczą kwoty nawet 60 mln zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.