PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na drogę do portu lotniczego

  • PAP    16 maja 2013 - 10:56
Przetarg na drogę do portu lotniczego

Przetarg na budowę drogi prowadzącej do powstającego w Radomiu portu lotniczego ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.
Droga powinna być gotowa do końca sierpnia. Lotnisko ma ruszyć jesienią.

Jak powiedział rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dariusz Dębski, przetarg dotyczy wykonania robót drogowych i odwodnienia oraz montażu oświetlenia.

W ramach inwestycji powstanie liczący około 700 metrów odcinek drogi biegnącej z centrum miasta, od ul. Lubelskiej, do terminalu lotniczego. Przed terminalem mają powstać miejsca postojowe, zatoki dla autobusów i dla taksówek.

Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na koniec maja. MZDiK liczy na to, że prace zakończą się do końca sierpnia.

W przedostatni weekend sierpnia na lotnisku w Radomiu obędą się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show. Zdaniem Dębskiego będąca już wówczas na ukończeniu budowa drogi do terminalu w żaden sposób nie utrudni organizacji pokazów, ponieważ zwyczajowo podczas imprezy ruch w okolicach wjazdu na lotnisko jest zamknięty.

Port lotniczy w Radomiu powstaje na bazie istniejącego od lat w tym mieście lotniska wojskowego. Spółka Port Lotniczy Radom będzie je współużytkować z wojskiem.

Obecnie na lotnisku w Radomiu trwają prace przy utworzeniu tymczasowego terminalu lotniczego, który kupiono od łódzkiego portu lotniczego. Obiekt ma być gotowy w lipcu. Lotnisko ma ruszyć jesienią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.