PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na halę w Toruniu unieważniony

  • GK    16 grudnia 2012 - 16:58
Przetarg na halę w Toruniu unieważniony

Toruń unieważnił przetarg na dokończenie budowy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema. Powodem są zbyt wysokie ceny zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu.
Do postępowania przetargowego na dokończenie budowy stanęły trzy firmy. Ponieważ cena najniższej oferty przewyższa kwotę, którą miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, czyli 53 500 000 zł brutto, przetarg unieważniono. Jednocześnie w Urzędzie Miasta Torunia podjęto analizy mające na celu ustalenie możliwości przeprowadzenia ewentualnej kolejnej procedury przetargowej.

Rozważana jest także możliwość podzielenia zadania na etapy, czyli wyłączenie części obowiązków generalnego wykonawcy i rozstrzygnięcie ich w osobnym przetargu. Chodzi tu o wyposażenie obiektu, np. meble.

Analiza będzie przeprowadzona niezwłocznie, aby jak najszybciej podać do wiadomości decyzję o ewentualnym drugim przetargu.

Hala będzie uzupełnieniem istniejącego kompleksu sportowego MOSiR. Według projektu budynek ma formę masywnego prostopadłościanu, podciętego od dołu, co sprawi wrażenie unoszenia się nad ziemią. Parter będzie prawie całkowicie przeszklony, a fasada szczególnie efektowna w nocy, gdy oświetli ją system energooszczędnego oświetlenia punktowego LED.

Hala została zaprojektowana jako obiekt wielofunkcyjny - można w niej będzie organizować zawody sportowe: mecze gier zespołowych, imprezy lekkoatletyczne, ale także różnego rodzaju imprezy kulturalne. Obiekt będzie stanowił doskonałą bazą treningową dla związków sportowych oraz rodzimych klubów sportowych.

Trybuny stałe pomieszczą 5192 widzów, po zastosowaniu trybun rozsuwanych ta ilość wzrośnie do 6248 miejsc. Kompleks zaprojektowany został bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Arena lekkoatletyczna w hali głównej będzie wyposażona w:
- 6-torową bieżnię okrężną o dystansie 200 m o szerokości toru 1m
- 8-torową bieżnię prostą do biegów sprinterskich o szer. toru 1,22 m
- rozbieżnie do skoków w dal, trójskoku, skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnię do pchnięcia kulą.

Po zabezpieczeniu nawierzchni arena będzie mogła też służyć jako boisko wielofunkcyjne lub miejsce organizacji imprez widowiskowych i targowych.

Oprócz areny głównej w hali planowane są również dodatkowe funkcje o charakterze sportowym: sala treningowa o wymiarach boiska do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa wraz ze ścianką wspinaczkową o wymiarach 29,86 m x 14 m wysokości, sala sztuk walk, siłownia, sala treningowa, szatnie i sanitariaty, dostosowane do wytycznych poszczególnych federacji sportowych, ambulatorium, gabinet antydopingowy i gabinety odnowy biologicznej.

W hali przewidziano ponad 100 stanowisk komentatorskich dla mediów, nie zabraknie też loży dla VIP-ów.

W części hotelowej na dwóch poziomach znajdzie się łącznie 28 pokoi z łazienkami, można w nich zakwaterować 56 osób - np. sportowców biorących udział w zawodach. W obiekcie znajdą się restauracje i bary, kręgielnia i ośrodek odnowy biologicznej (rehabilitacji i kinezyterapii) - dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Część pomieszczeń przewidzianych na cele komercyjne wykonawca odda w stanie developerskim, tak by przyszli najemcy mogli je urządzić zgodnie z własnymi potrzebami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.