PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na Inteligentny System Transportowy

  • PAP    11 października 2013 - 18:43
Przetarg na Inteligentny System Transportowy

Urząd Miejski w Koszalinie ogłosił kolejny przetarg na budowę Inteligentnego Systemu Transportowego. Poprzednie postępowanie unieważniono we wrześniu, bo proponowana cena była wyższa od kwoty, jaką dysponowało miasto.
W pierwszym przetargu koszt budowy systemu miasto szacowało na 9,6 mln zł. Obecnie jest to 10,4 mln zł. Inwestycja ma unijne dofinansowanie z Programu operacyjnego infrastruktura i środowisko.

Więcej informacji na Ogólnopolskiej Konferencji Komunalnej PortaluSamorządowego 28.11.2013r. w Warszawie 

Dotacja stanowi 85 proc. kosztów budowy systemu. Termin składania ofert upływa 19 listopada. Wadium wynosi 250 tys. zł. Ratusz planuje, że wyłoniony w przetargu wykonawca rozpocznie prace nad IST w połowie stycznia przyszłego roku i zakończy do 29 maja 2015 r.

IST ma sterować sygnalizacją świetlną na 12 koszalińskich skrzyżowaniach i mieć możliwość podłączenia kolejnych 10 skrzyżowań. Natomiast na 13 skrzyżowaniach mają być zamontowane obrotowe kamery monitoringu.

Przy pięciu drogach wjazdowych do miasta przewidziano ustawienie dużych elektronicznych tablic informujących m.in. o sytuacji na drogach i wolnych miejscach parkingowych. IST ma podawać informacje dotyczące 4 parkingów, na których znajduje się ok. 1850 miejsc.

W ramach projektu mają powstać cztery punkty ważenia przeciążonych pojazdów (wcześniej planowano trzy wagi) oraz usytuowany w okolicach kolejowego wiaduktu przy ul. Szczecińskiej punkt pomiaru wysokości pojazdów.

IST ma identyfikować pojazdy łamiące przepisy - przekraczające prędkość lub przejeżdżające na czerwonym świetle. W ramach IST ma także powstać internetowy portal dla podróżnych i kierowców, informujący m.in. o natężeniu ruchu na drogach, wolnych miejscach parkingowych i wszelkiego rodzaju utrudnieniach oraz serwis komunikacji miejskiej z przebiegiem linii autobusowych, mapą przystanków i czasem przejazdu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: