PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na kredytowanie budowy aquaparku

  • PAP    6 kwietnia 2011 - 21:25

Spółka Zarząd Obiektów Sportowych (ZOS) ogłosiła przetarg dla banków na kredyty, z których ma być sfinansowana budowa aqauparku w Koszalinie (Zachodniopomorskie).
Jak poinformował w środę prezes ZOS Jakub Pyżanowski, spółka chce wybrać w przetargu bank, który udzieli jej dwóch kredytów: długoterminowego w wysokości do 60 mln zł na pokrycie kosztów netto prac budowlanych oraz krótkoterminowego w wysokości do 3,5 mln na zapłacenie VAT.

Szczegółowe warunki przetargu mają być znane po opublikowaniu ogłoszenia w suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

Na razie wiadomo, że kredyt poręczy miasto Koszalina, a oferty banków mają być rozpatrzone przez komisję przetargową w drugiej połowie maja 2011 r. Ze studium wykonalności inwestycji wynika, że ZOS nie będzie w stanie spłacić długoterminowego zadłużenia wcześniej niż po 20 latach.

Budowa aquaparku to jedna z największych planowanych w Koszalinie inwestycji. Jej koszt szacowany jest na 73 mln zł.

Obiekt o powierzchni 18 tys. m kw. ma powstać na należącej do miasta prawie 8-hektarowej działce, znajdującej się we wschodniej części Koszalina, między Górą Chełmską a drogą krajową nr 6 Szczecin - Gdańsk.

W aquaparku ma się znaleźć m.in. hala basenowa z dziką rwącą rzeką, sztucznymi falami i zjeżdżalniami w kształcie UFO, basen sportowy, kilka rekreacyjnych tarasów, jacuzzi, SPA i wypoczynkowa łąka do kąpieli słonecznych.

Obiekt zaprojektowała wyłoniona w konkursie Pracownia Architektoniczna Płaskowicki & Partnerzy z Warszawy. W marcu 2011 r. pracownia zakończyła prace nad dokumentacją techniczną aquaparku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.