PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na nadzorowanie IST w Koszalinie

  • PAP    10 stycznia 2012 - 20:19
Przetarg na nadzorowanie IST w Koszalinie

Urząd Miasta w Koszalinie (Zachodniopomorskie) ogłosił we wtorek przetarg na firmę, która pomoże przygotować i będzie nadzorować budowę Inteligentnego Systemu Transportowego (IST).
Wyłoniona w nim firma będzie pełnić funkcję inżynierem kontraktu. Do jej obowiązków należeć będzie m.in. przygotowanie dokumentacji na przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca IST, analiza złożonych w tym postępowaniu ofert, pełnienie nadzoru nad pracami oraz uruchomienie i prowadzenie internetowego portalu informacyjnego poświęconego inwestycji.

Ostateczny termin składania ofert mija 18 stycznia o godzinie 9.

IST w Koszalinie ma być zbudowany do 31 grudnia 2013 r. Koszt stworzenia systemu oszacowano na 13,5 mln zł. 85 proc. tej kwoty, czyli 11,4 mln zł stanowi unijna dotacja z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Umowę o dofinansowanie inwestycji miasto podpisało z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w lipcu 2011 roku.

System ma m.in. umożliwić monitorowanie natężenia ruchu na drogach, sterowanie sygnalizacją świetlną, informowanie kierowców za pomocą elektronicznych tablic o wolnych miejscach parkingowych i utrudnieniach w ruchu, pomóc policji w poszukiwaniu pojazdów na podstawie tablic rejestracyjnych oraz w identyfikacji samochodów, których kierowcy łamią przepisy.

W ramach przedsięwzięcia ma również powstać system pomiaru wysokości pojazdów, co ma uniemożliwić próbę przejazdu pod wiaduktem kolejowym zbyt wysokich samochodów. Natomiast na drogach wjazdowych do miasta mają zostać zamontowane wagi, co powinno uniemożliwić przejazd przez Koszalin zbyt ciężkim pojazdom.

Ze warunków przetargu na inżyniera kontraktu wynika, że IST ma sterować sygnalizacją świetlną na 13 koszalińskich skrzyżowaniach, tablice informujące o wolnych miejscach parkingowych mają stanąć w czterech punktach miasta, pojazdy mają być ważone na czterech drogach wylotowych.

IST ma być zbudowany w oparciu o istniejąca i tworzoną obecnie w mieście sieć światłowodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: