Przetarg na Nieszawską w Toruniu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Nieszawskiej. Zainteresowane kontraktem firmy mają czas na składanie ofert do 20 listopada 2012 r.
Przetarg na Nieszawską w Toruniu

Ulica Nieszawska jest drogą wojewódzką nr 273. Stanowi alternatywę dla połączeń pomiędzy drogą krajową nr 1 a drogą krajową nr 10 i S-10. Jej stan techniczny nie jest najlepszy.

Ulica nie posiada ani poboczy, ani chodników. Regularnie, zwłaszcza po zimie, pojawiają się tam dziury i wyrwy w nawierzchni, którym na krótko tylko pomagają doraźne naprawy.

Modernizacja obejmie odcinek od placu Armii Krajowej do granicy administracyjnej miasta. Nieszawska zostanie zbudowana praktycznie od nowa, oprócz nowej jezdni powstaną chodnik i ścieżka rowerowa, staną też nowe latarnie.

Na realizację zadania Toruń uzyskał dofinansowanie ze środków RPO województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013 w kwocie 3,99 mln złotych.

Jak informuje toruński magistrat, kompleksowa przebudowa drogi w zdecydowany sposób zminimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia awarii wodociągu 500.

Obecnie znajduje się on w całości pod powierzchnią starej ulicy Nieszawskiej. Po zrealizowaniu rozbudowy i wzmocnieniu wodociągu na odcinku 2,5 km będzie on przebiegał pod chodnikiem i ścieżką rowerową, na pozostałym odcinku 700 m zostanie dodatkowo wzmocniony.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE