PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na Nieszawską w Toruniu

  • GK    19 października 2012 - 11:58
Przetarg na Nieszawską w Toruniu

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Nieszawskiej. Zainteresowane kontraktem firmy mają czas na składanie ofert do 20 listopada 2012 r.
Ulica Nieszawska jest drogą wojewódzką nr 273. Stanowi alternatywę dla połączeń pomiędzy drogą krajową nr 1 a drogą krajową nr 10 i S-10. Jej stan techniczny nie jest najlepszy.

Ulica nie posiada ani poboczy, ani chodników. Regularnie, zwłaszcza po zimie, pojawiają się tam dziury i wyrwy w nawierzchni, którym na krótko tylko pomagają doraźne naprawy.

Modernizacja obejmie odcinek od placu Armii Krajowej do granicy administracyjnej miasta. Nieszawska zostanie zbudowana praktycznie od nowa, oprócz nowej jezdni powstaną chodnik i ścieżka rowerowa, staną też nowe latarnie.

Na realizację zadania Toruń uzyskał dofinansowanie ze środków RPO województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013 w kwocie 3,99 mln złotych.

Jak informuje toruński magistrat, kompleksowa przebudowa drogi w zdecydowany sposób zminimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia awarii wodociągu 500.

Obecnie znajduje się on w całości pod powierzchnią starej ulicy Nieszawskiej. Po zrealizowaniu rozbudowy i wzmocnieniu wodociągu na odcinku 2,5 km będzie on przebiegał pod chodnikiem i ścieżką rowerową, na pozostałym odcinku 700 m zostanie dodatkowo wzmocniony.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.