PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na obwodnicę dzielnicy Wrocławia

  • PAP    11 sierpnia 2012 - 09:54
Przetarg na obwodnicę dzielnicy Wrocławia

W I kwartale 2013 r. ogłoszony zostanie przetarg na budowę obwodnicy leżącego w zachodniej części Wrocławia osiedla Leśnica.
Zadaniem nowej trasy będzie przejęcie ruchu tranzytowego z przebiegającej przez osiedle drogi krajowej nr 94. Dyrektor departamentu infrastruktury i gospodarki wrocławskiego urzędu miasta Elżbieta Urbanek powiedziała, że inwestycja zakłada budowę drogi łączącej ul. Średzką z ul. Graniczną, która będzie przebiegała także przez Aleję Stabłowicką.

Obwodnica ma się składać z jednej jezdni, z jednostronnym chodnikiem, ścieżki rowerowej, mostu i dwóch wiaduktów. Koszt wszystkich prac to ok. 360 mln zł.

„Ta budowa pozwoli nam wyprowadzić ruch z Leśnicy, o co od bardzo dawna wnioskują mieszkańcy osiedla. Dopiero gdy nam się to uda, będziemy mogli przystąpić do rewitalizacji osiedla i prac służących zwiększeniu estetyki tego miejsca” – mówiła Urbanek.

Obecnie wydana jest już zgoda na budowę odcinka od Alei Stabłowickiej do ul. Piołunowej. Ciągle trwa natomiast opiniowanie i uzyskiwanie decyzji środowiskowej dotyczącej pozostałego odcinka trasy. „Przetarg na budowę obwodnicy chcielibyśmy ogłosić w I kwartale 2013 r., a sama budowa potrwa dwa lata” – dodała dyrektor.

Kolejną inwestycją, którą miasto chce rozpocząć w 2013 r. na terenie Leśnicy jest budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Marszowickiej. Projekt zakłada m.in. przebudowę systemu odwodnienia i budowę nowego oświetlenia. Koszt wszystkich prac to ok. 4 mln zł.

„Zadanie to jest może drobniejsze niż budowa obwodnicy, ale bardzo oczekiwane przez mieszkańców, którzy skierowali do nas sporo wniosków w tej sprawie. Jest już przygotowana dokumentacja projektowa i mamy nadzieję, że część prac wykonamy już w przyszłym roku” – tłumaczyła Urbanek.

W ciągu ostatnich pięciu lat na terenie osiedla Leśnica przebudowano ok. 65 km dróg, powstało także 115 km sieci kanalizacyjnych i sanitarnych, a koszt wszystkich inwestycji wyniósł ok. 260 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.