PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na obwodnicę Gliwic ogłoszony

  • 24gliwice.pl    4 września 2012 - 09:37
Przetarg na obwodnicę Gliwic ogłoszony

Zielone światło dla obwodnicy miejskiej Gliwic. Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg.
Nie rozpoczęła się jeszcze budowa fragmentu zachodniej obwodnicy od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego, a w Zarządzie Dróg Miejskich trwają już przygotowania do kolejnego odcinka – od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej.

Przetarg obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej budowy odcinka wraz z przygotowaniem wniosku o decyzję zezwalającą na realizację inwestycji. Wykonawca będzie musiał również zaprojektować kanalizację oraz uwzględnić budowę oświetlenia drogi. W ramach inwestycji rozebrany zostanie budynek położony przy ul. Daszyńskiego 215. ZDM na oferty czekać będzie do 10 października.

Budowa odcinka biegnącego od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej, o długości 3,4 km, będzie kosztować ponad 40 mln zł.

Wcześniej powinny zacząć się jednak prace przy odcinku pomiędzy ul. Sowińskiego a ul. Daszyńskiego. To właśnie przy ul. Sowińskiego obecnie „kończy się” zachodnia obwodnica Gliwic. Jak udało nam się dowiedzieć, decyzja środowiskowa w tej sprawie, od której odwołali się niektórzy mieszkańcy, powinna zapaść przed końcem września.

Ten fragment obwodnicy, o długości 1,7 km, ma kosztować około 20 mln zł. Część nakładów finansowych na budowę obwodnicy pokryła Unia Europejska, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.