PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na obwodnicę Nowego Sącza ogłoszony

  • PAP    12 września 2013 - 14:41
Przetarg na obwodnicę Nowego Sącza ogłoszony

Władze Nowego Sącza ogłosiły w czwartek przetarg na wykonawcę obwodnicy północnej miasta wraz z mostem na Dunajcu. Szacunkowy koszt tej kluczowej dla miasta inwestycji wyniesie około 80 mln zł, z czego większość pokryją fundusze UE.
Zgodnie ze specyfikacją przetargu wybrany wykonawca będzie miał za zadanie zbudowanie ulicy klasy głównej przyspieszonej od skrzyżowania ul. Tarnowskiej i ul. Witosa do ul. Marcinkowickiej. Około 2-kilometrowy odcinek obwodnicy będzie częścią drogi krajowej nr 28 Zator - Przemyśl. Nad torami kolejowymi, ulicą Dunajcową i rzeką Dunajec przewiduje się budowę nowego mostu.

Oprócz jezdni o dwóch pasach ruchu o szerokości każdy po 3,5 m zbudowany zostanie też chodnik ze ścieżką rowerową.

Władze miasta zapowiadają, że otwarcie ofert nastąpi 3 października 2013 roku. Planowany termin realizacji inwestycji to 30 lipca 2015 roku.

W sierpniu tego roku Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu rozstrzygnęło przetarg na budowę 6-kilometrowej obwodnicy zachodniej miasta, która pobiegnie od skrzyżowania z obwodnicą Starego Sącza i Podegrodzia do Biczyc Dolnych, gdzie połączy się z drogą krajową nr 28 oraz obwodnicą północną Nowego Sącza. Inwestycja o wartości blisko 35,4 mln zł brutto ma zostać zrealizowana do do 29 maja 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.