PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na park wodny w Działdowie

  • PAP    10 grudnia 2012 - 12:49
Przetarg na park wodny w Działdowie

W Działdowie powstanie centrum rekreacyjne z kompleksem basenów i boisk sportowych. Gmina ogłosiła w poniedziałek przetarg na zaprojektowanie i wykonanie tej inwestycji o szacunkowej wartości 33 mln zł.
Jak poinformował Urząd Miasta Działdowa, wyłoniony w przetargu wykonawca ma opracować dokumentację projektową parku wodnego i wykonać wszystkie prace budowlane. Aquapark powinien powstać do końca 2014 r. przy ul. Olsztyńskiej.

Obiekt ma dysponować krytymi i otwartymi basenami rekreacyjnymi oraz basenem sportowym, a także siłownią, saunami i gabinetami SPA. Na najwyższej kondygnacji budynku przewidziano taras widokowy dla gości.

W otoczeniu aquaparku mają zostać wykonane: kort tenisowy, lodowisko i boiska do piłki plażowej. Wykonawca musi też wybudować infrastrukturę techniczną i drogową.

Szacowany koszt inwestycji to ponad 33 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie unijne na rozwój turystyki z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Pozostała kwota to środki własne gminy miejskiej Działdowo oraz 1,5 mln zł ze środków powiatu działdowskiego.

Wykonawca inwestycji ma zostać wyłoniony do 18 stycznia 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.