PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na pętlę przy dworcu

  • GK/ztm.waw.pl    5 września 2011 - 15:04
Przetarg na pętlę przy dworcu

Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na budowę dużej pętli autobusowej, która powstanie przy Dworcu Wschodnim.
Będą z niej korzystały nie tylko autobusy komunikacji miejskiej, ale także komunikacji prywatnej i międzymiastowej. Pętla ma być gotowa w pierwszej połowie przyszłego roku.

Pętla powstanie po południowej stronie torów kolejowych, w rejonie ulic Lubelskiej, Skaryszewskiej i Bliskiej. Znajdą się na niej wygodne, zadaszone perony oraz budynek spedycji z pomieszczeniami socjalno-technicznymi, w którym będą m.in. kasy biletowe.

Pętla zostanie przystosowana dla osób niepełnosprawnych, a przy pawilonie zostaną zamontowane stojaki rowerowe.

Nowa pętla poprawi organizację komunikacji w tym rejonie, a dzięki dogodnej lokalizacji przy Dworcu Wschodnim będzie pełniła rolę ważnego węzła przesiadkowego.

Każdej doby obsłuży ok. 480 kursów autobusów miejskich i ok. 600 podmiejskich i międzymiastowych. Będą z niej korzystali m.in. przewoźnicy, którzy wyruszali ze zlikwidowanego niedawno dworca Warszawa Stadion.

Oferty przetargowe zostaną otwarte 15 września. Będzie to już trzecia duża pętla autobusowa zbudowana przez ZTM w ciągu kilku ostatnich lat. Od podstaw została zbudowana pętla Esperanto przy ul. Anielewicza oraz ogromna pętla Metro Marymont przy ul. Włościańskiej, obsługująca m.in. linie z Tarchomina, a także autobusy Komunikacji Miejskiej Łomianki.

ZTM sukcesywnie remontuje również te pętle autobusowe, które są w złym stanie technicznym. W latach 2007 – 2010 wyremontowano aż 18 pętli (m.in. Ostrobramska, Szczęśliwice, Stare Bemowo i Plac Hallera). W tym roku metamorfozę przejdą kolejne trzy: Marysin, Bokserska i Nowe Bemowo.

W ramach modernizacji jest wymieniana nawierzchnia jezdni oraz na miejscach postojowych dla autobusów. Wymieniane są także chodniki i krawężniki na peronach dla pasażerów. Odnawiana jest także otaczająca pętlę zieleń.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.