Przetarg na pl. Grzybowski

  • Gazeta Wyborcza Stołeczna
  • 08-10-2009
  • drukuj
Oczko wodne, ponad tysiąc roślin, nowe chodniki i latarnie. To wszystko na warszawskim placu Grzybowskim, który za dwa lata będzie nowoczesny i otwarty dla mieszkańców. Remont ma się zacząć jeszcze w tym roku - donosi "Gazeta Wyborcza Warszawa".

Wczoraj śródmiejski Zarząd Terenów Publicznych ogłosił przetarg na wykonawcę rewitalizacji placu. Wcześniej były pełne emocji konsultacje z mieszkańcami, konkurs na koncepcję modernizacji, no i przygotowanie projektu. - Zaczęło się od sadzawki, czyli Dotleniacza - przypomina Wojciech Bartelski, burmistrz Śródmieścia.
Dotleniacz urządziła na pl. Grzybowskim artystka Joanna Rajkowska dwa lata temu. Był atrakcją sezonową, którą mieszkańcy pokochali. - Wtedy pojawił się pomysł rewitalizacji placu. Mamy na to pieniądze, które nie padły ofiarą cięć budżetowych - dodaje burmistrz Bartelski.

Do inwestycji podłącza się też Zarząd Dróg Miejskich. - Udało nam się porozumieć z ZTP tak, by remont nie kończył się na placu, a potem był krzywy chodnik i brzydka ulica - tłumaczy Grażyna Lendzion, szefowa ZDM. - Przystanek będzie miał nową wiatę, stylizowaną, podobną do tych w Al. Ujazdowskich i będzie nieco przesunięty w stronę kościoła.

Otwarcie ofert urzędnicy planują na 26 października. Wykonawca będzie miał dwa lata na wykonanie prac. Modernizacja placu pochłonie 8 mln zł.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE