Przetarg na projekt przebudowy Rynku w Koszalinie

Do końca lutego 2013 roku powinien powstać projekt przebudowy Rynku Staromiejskiego - centralnego placu w Koszalinie (Zachodniopomorskie).
Przetarg na projekt przebudowy Rynku w Koszalinie
Miasto ogłosiło przetarg na dokumentację projektową - poinformował w poniedziałek rzecznik ratusza. Pracownie zainteresowane udziałem w postępowaniu powinny złożyć wnioski do 31 lipca br.

Znajdujący się w centralnym punkcie Koszalina Rynek Staromiejski ma ok. 8 tys. mkw. powierzchni. Z trzech stron plac otaczają ulice i domy mieszkalne.

Przestrzeń od północy zamyka zbudowany w latach 60. modernistyczny budynek ratusza. W północno-zachodniej części rynku stoi zbudowany w 20. rocznicę wkroczenia do miasta w marcu 1945 r. Armii Radzieckiej pomnik "Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy".

Zgodnie z opracowanym przez magistrat programem użytkowym przebudowa Rynku Staromiejskiego ma doprowadzić do tego, by centralny plac miasta stał się jego wizytówką, miejscem przyciągającym mieszkańców i turystów.

Planuje się odświeżenie elewacji frontowej i przygotowanie iluminacji wzniesionego w latach 60. ratusza, budowę obiektu usługowego z galerią sztuki, lokalem gastronomicznym i zadaszoną sceną z zapleczem, budowę podświetlanej fontanny, nowej wiaty przystanku autobusowego z punktem usługowym i kioskiem meteorologicznym.

Pomnik "Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy" ma być przeniesiony z placu do parku przy amfiteatrze. Ta część planowanej inwestycji już została oprotestowana.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE