PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na rewitalizację nabrzeża

  • GK/grudziadz.pl    19 września 2011 - 18:25

Do przetargu na rewitalizację portu i nabrzeża Wisły w Grudziądzu przystąpiło 8 firm. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 29 332 362,32 zł, a najdroższa na 41 817 000 zł.
Realizacja zadania obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie istniejących umocnień, budowie przystani jachtowej i wioślarskiej z centrum szkoleniowym, placu dla kamperów, organizacji terenów rekreacyjnych i spacerowych, miejsc wypoczynku wraz z zapleczem obsługującym i układem komunikacji, w tym z komunikacją pieszą oraz rowerową i miejscami postojowymi.

Dostępność do całego obszaru przystosowanego do pełnienia nowych funkcji zapewni kładka pieszo-rowerowa łącząca brzegi nad wyjściem z portu i umożliwiająca bezpośrednie dojście z centrum miasta na półwysep. Wykonawca zobowiązany będzie także do rozbiórki istniejących obiektów, zagospodarowania terenu i wyposażenia w ławki, kosze na śmieci oraz stojaki dla rowerów, budowy infrastruktury obejmującej wewnętrzny układ komunikacyjny, trakt rowerowy, zewnętrzną instalację wodno-kanalizacyjną, zewnętrzną instalację elektroenergetyczną i oświetleniową.

W ramach zadania, które realizowane będzie przez 17 miesięcy, powstaną również umocnienia prawego brzegu Wisły oraz basen portowy wraz z pomostami i robotami pogłębiarskimi.

Procedura wyłaniana wykonawcy potrwa kilka tygodni, wszystkie oferty należy sprawdzić i jeżeli będzie taka konieczność wezwać do uzupełnienia.

Na rewitalizację terenów poprzemysłowych miasto otrzymało dofinansowanie unijne w wysokości 19,9 mln zł. Miejscem realizacji zadania jest obszar zawarty pomiędzy brzegiem Wisły a ulicami: Gdyńską, Portową, Marcinkowskiego oraz Al. 23 Stycznia.

Projekt został podzielony na 2 etapy. W ramach I etapu prac została przebudowana ul. Portowa na odcinku od ul. Marcinkowskiego do ul. Gdyńskiej oraz Trasa Dworcowa. Wartość inwestycji to blisko 10 mln zł. Zadanie w 100 proc. sfinansowane zostało ze środków zewnętrznych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.