PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na tereny poszpitalne

  • GK/grudziadz.pl    25 listopada 2011 - 13:44

Nie rozstrzygnięto przetargu na sprzedaż terenu po byłych budynkach Regionalnego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Szpitalnej w Grudziądzu.
Udział zadeklarował tylko jeden podmiot, który wpłacił wadium, z kolei na zakup nieruchomości nie wpłynęła żadna oferta.

Czytaj też: Sprzedaż terenu poszpitalnego w Grudziądzu

Miasto oferowało teren o powierzchni 8982 mkw przeznaczony pod zabudowę handlową o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 mkw oraz zabudowę śródmiejską. Cena wywoławcza wynosiła 3,9 mln zł. Natomiast na działce o wielkości 3090 mkw, którą proponowano do zbycia za 950 tys. zł, możliwa jest zabudowa śródmiejska, czyli mieszkaniowa, usługowa wraz z urządzoną zielenią i terenami komunikacji.

– Drugi przetarg nieograniczony może się odbyć najwcześniej za 3-4 miesiące. Teren jest bardzo atrakcyjny, położony w centrum miasta, dlatego liczę na to, że znajdzie się na niego nabywca – mówi prezydent Robert Malinowski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Osoby, które zostałyby właścicielem nieruchomości są zobligowane do rozpoczęcia inwestycji w ciągu 2 lat od dnia nabycia i zakończenia jej przed upływem 4 lat. W przypadku nie wykonania tego obowiązku gmina – miasto Grudziądz będzie miała możliwość odkupu terenu w terminie 5 lat od zawarcia umowy sprzedaży.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.