PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na terminal w Świdniku rozstrzygnięty

  • PAP    6 października 2011 - 16:11
Przetarg na terminal w Świdniku rozstrzygnięty

Konsorcjum złożone z Budimexu, jako lidera, oraz hiszpańskiej firmy Ferrovial Agroman wygrało przetarg na budowę terminala lotniska w Świdniku k. Lublina. Złożyło najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na 66,8 mln zł.
Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu nastąpi po kontroli Urzędu Zamówień Publicznych.

- Mam nadzieję, że jeszcze w październiku uda się rozpocząć budowę - powiedział na konferencji prasowej w Lublinie (zabierz głos/oceń prezydenta) prezes spółki Port Lotniczy Lublin Grzegorz Muszyński.

Przetargiem na terminal początkowo zainteresowanych było 10 podmiotów, ostatecznie wpłynęły trzy oferty cenowe.

Był to drugi przetarg na budowę terminala lotniska w Świdniku. Pierwszy został w czerwcu unieważniony z braku części dokumentacji, spowodowanego koniecznością przeprojektowania terminala. Nowy przetarg obejmował wykonanie terminala, budynku dla lotniskowej straży pożarnej, obiektu mieszczącego garaże i magazyny, a także opracowanie projektów wykonawczych m.in. instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych i grzewczych.

Czytaj też: Unieważniono przetarg na terminal w Świdniku

Terminal w kształcie prostokąta z dwoma bocznymi skrzydłami będzie miał 11 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Do środka ma wjeżdżać szynobus, który zapewni transport podróżnych do dworca kolejowego w Lublinie. Wykonawca będzie miał dziewięć miesięcy na zakończenie prac.

Na lotnisku trwają już prace związane m.in. z budową pasa startowego i płyty postojowej. Pas startowy powstanie obok starego trawiastego lotniska zakładów PZL Świdnik. Dzięki temu ocaleje bytująca tam unikalna kolonia susła perełkowanego.

Lotnisko ma być gotowe w drugiej połowie przyszłego roku. Budowa pochłonie od 350 do 400 mln zł. 200 mln zł będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego. Reszta - z emisji obligacji oraz z budżetów samorządów, które są udziałowcami spółki budującej lotnisko. 100 proc. udziałów w spółce Port Lotniczy Lublin mają samorządy Lublina, Świdnika, województwa lubelskiego (zabierz głos/oceń marszałka) i powiatu świdnickiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.