PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na ważny dla Radomia wiadukt zostanie prawdopodobnie unieważniony

  • PAP/AH    15 marca 2018 - 14:51
Przetarg na ważny dla Radomia wiadukt zostanie prawdopodobnie unieważniony
Wiadukt jest ważnym elementem trasy N-S, która - zgodnie z planami władz miasta - w ciągu najbliższych lat ma połączyć południową i północną część miasta oraz odciążyć zakorkowane Śródmieście. (Fot. Shutterstock)

Trzy oferty wpłynęły na przetarg dot. opracowania projektu przebudowy wiaduktu łączącego ul. Żeromskiego i Lubelską w Radomiu. Ceny wszystkich ofert znacznie przekraczają 200 tys. zł, które miasto planowało wydać na ten cel. Prawdopodobnie przetarg zostanie unieważniony.
Jak poinformował w czwartek (14.03) rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dawid Puton, najtańsza oferta opiewała na przeszło 675 tys. zł, a najdroższa - na ponad 986 tys. zł. Oferty znacznie przekroczyły wartość kosztorysową zadania. MZDiK zamierzał bowiem przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 200 tys. zł.

Teraz - jak zaznaczył rzecznik - oferty zostaną sprawdzone pod względem formalnym i kosztorysowym. "Prawdopodobnie w związku ze znaczną rozbieżnością pomiędzy cenami ofert a kosztorysem, przetarg zostanie unieważniony" - powiedział rzecznik. Dodał, że przebudowa wiaduktu przy ul. Żeromskiego jest ważną inwestycją, dlatego miasto będzie szukało rozwiązań, aby projekt przebudowy powstał jak najszybciej.

Wiadukt jest w złym stanie technicznym. Obiekt został oddany do użytku na początku lat 80 ub. wieku. Połączył z centrum miasta dzielnice Dzierzków i Sadków oraz ówczesne lotnisko wojskowe. Do tej pory przeprawa nie była modernizowana. Jedynie pięć lat temu wyremontowano prowadzące na górę schody.

Zgodnie ze wstępną koncepcją Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, istniejący obiekt ma być rozebrany, a w jego miejscu wybudowany zostanie nowy. Ma on być szerszy niż obecnie. Pozwoli to na zmieszczenie na nim czterech pasów ruchu (dwóch w każdym kierunku) oraz ciągów pieszo-rowerowych po obydwu stronach jezdni.

Wiadukt jest ważnym elementem trasy N-S, która - zgodnie z planami władz miasta - w ciągu najbliższych lat ma połączyć południową i północną część miasta oraz odciążyć zakorkowane Śródmieście. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.