PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na węzeł Tczewska w Szczecinie

  • lk    24 listopada 2010 - 19:58
Przetarg na węzeł Tczewska w Szczecinie

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy węzła Tczewska na autostradzie A6. Włądze Szczecina ogłosiły 23 listopada przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej.
W oparciu o dokumentację wykonane zostaną prace budowlane, które rozpoczną się w przyszłym roku. Inwestycję przygotowują wspólnie miasto Szczecin oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Firmy zainteresowane opracowaniem dokumentacji technicznej na złożenie swoich ofert na zadanie pod nazwą „Budowa węzła „Tczewska” na przecięciu autostrady A6 z istniejącą ul. Tczewską oraz projektowaną ul. Nowoprzestrzenną” mają czas do 2 grudnia br. Otwarcie nastąpi w Urzędzie Miasta.

Budowa węzła Tczewska, który powstanie na 90 kilometrze autostrady (wg kilometraża drogi krajowej nr 3) jest ważna dla rozwoju gospodarczego Szczecina i ożywienia terenów inwestycyjnych. Nowoczesny węzeł powstanie pomiędzy istniejącymi węzłami Rzęśnica i Kijewo. Wybudowane zostaną wjazdy na autostradę i zjazdy z nich. Pozwolą na skomunikowanie terenów inwestycyjnych Trzebusz i Dunikowo, które wchodzą w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec – podstrefa Szczecin.

W miejscu istniejącego wiaduktu, po którym odbywa się ruch Dąbie - Wielgowo powstanie nowy obiekt. Wybudowane będą nowe drogi, które skomunikują tereny strefy ekonomicznej z miastem. Już niebawem rozpocznie się uzbrajanie terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro – Park Mielec podstrefa Szczecin. Szczecin otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W przyszłym roku rozpocznie się także modernizacja samej autostrady pomiędzy węzłem Kijewo a Rzęśnica. O pieniądze na remont zabiegał podczas spotkań z ministrem Michałem Bonim prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Czytaj też:

 Zakończyła się budowa węzła "Warlubie"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.