PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na włocławską promenadę

  • Gazeta Wyborcza Toruń    7 października 2009 - 13:50

Promenada z tarasami widokowymi, kafejki i ścieżki rowerowe - włocławskie bulwary zmienią się wkrótce nie do poznania. Miasto ogłosiło przetarg na ich przebudowę - donosi "Gazeta Wyborcza Toruń".
- Chcemy stworzyć w centrum miasta reprezentacyjny obszar na imprezy masowe, który stanie się doskonałym miejscem do wypoczynku dla mieszkańców i turystów - zapowiada prezydent Włocławka Andrzej Pałucki. - Na bulwarach zmieni się mała architektura, oświetlenie i szata roślinna.
Przetarg, który ogłosił właśnie magistrat, obejmuje wykonanie robót budowlanych i urządzenie zieleni na Bulwarach im. Piłsudskiego. Firma, która zdobędzie zlecenie z ratusza, będzie miała pełne ręce roboty. Budowlańcy w pierwszej kolejności muszą zdemontować stare, zniszczone ławki i śmietniki oraz pozostałości po lampach oświetleniowych. Później wezmą się za tworzenie nowego oblicza terenów nad Wisłą. Wzdłuż bulwarów - od ul. Ogniowej do ujścia rzeki Zgłowiączki - powstanie promenada z ozdobną nawierzchnią. Między promenadą a chodnikiem spacerowicze będą mieli do dyspozycji 1,3 km ścieżek, wzdłuż których stanie 231 nowych ławek. Dla rowerzystów zostanie wykonana ścieżka rowerowa z 27 stojakami na jednoślady.
To nie wszystko. Mieszkańcy miasta i turyści będą mogli podziwiać widok Wisły i drugiego brzegu rzeki z 13 tarasów widokowych w kształcie koła. Zgłodniali skorzystają zaś z lokali małej gastronomii, które zajmą 286,5 m kw. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.