PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetargi do końca czerwca

  • MSiT    15 czerwca 2011 - 01:22

Ministerstwo Sportu i Turystyki przypomina o konieczności ogłoszenia zamówienia publicznego na realizację kompleksu „Moje Boisko – Orlik 2012” w terminie do 30 czerwca 2011 r.
Wczesne ogłoszenie przetargu umożliwia wcześniejsze zakończenie prac budowlanych i prowadzenie ich przy lepszych warunkach pogodowych, co gwarantuje bezpieczniejszą i sprawniejszą realizację całej inwestycji.

Istotne jest, aby w umowie z wykonawcą prac zawrzeć racjonalny termin realizacji. Zbyt długi termin realizacji stanowi ryzyko przedłużenia prac budowlanych na niekorzystny okres późnej jesieni. Stanowi również zagrożenie dla wykorzystania środków z dotacji budżetowej.

Jednocześnie ministerstwo przypomina, że po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą prac budowlanych w celu podpisania umowy na dofinansowanie należy jak najszybciej przesłać do Ministerstwa następujące dokumenty:
1. kopię umowy z wykonawcą,
2. harmonogram rzeczowo - finansowy,
3. Zbiorcze Zestawienie Kosztów,
4. Oświadczenie Beneficjenta o realizacji zadania zgodnie z obowiązującymi założeniami programu,
5. Oświadczenie Beneficjenta o zastosowaniu wzoru Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia bez dokonywania niedopuszczalnych zmian

Więcej imformacji tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.