PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetargi na budowę dolnośląskiego odcinka drogi S5

  • PAP    29 czerwca 2013 - 15:15
Przetargi na budowę dolnośląskiego odcinka drogi S5

Przetargi na projekt i budowę drogi ekspresowej S5, która połączy stolicę Dolnego Śląska z Poznaniem, ogłosił w piątek wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To dolnośląski fragment tej inwestycji, który zakończy się w Korzeńsku.
Jak poinformował rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Radoszko, 48 km trasy podzielono na trzy odcinki.

"Dlatego ogłoszono trzy odrębne przetargi, w których przyjmujemy oferty do 6 sierpnia 2013 r. Po tej dacie komisja oceni potencjał i doświadczenie wykonawców i wybierze firmy do II etapu postępowania. Wówczas złożą oni oferty cenowe" - dodał Radoszko.

Na zakończenie zadania wyznaczono termin 33 miesięcy od daty podpisania umowy. Na dolnośląskim odcinku S5 przewidziano wybudowanie 12 mostów, 34 wiaduktów i 67 przepustów pod drogą główną. Powstanie też 7 węzłów z drogami krajowymi, wojewódzkimi i powiatowymi oraz tzw. miejsca obsługi podróżnych, zlokalizowane w Morzęcinie i Wiszni Małej.

Trasa ekspresowa S5 ma mieć po dwa pasy ruchu w obu kierunkach o szerokości 7 metrów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.