PARTNER PORTALU
 • BGK

Przetargowa porażka we Wrocławiu

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Wrocław    22 października 2011 - 08:39
Przetargowa porażka we Wrocławiu

Fiaskiem zakończył się pilotażowy przetarg na przebudowę i utrzymanie drogi w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Zgłoszone oferty były zbyt drogie.
Zarząd województwa zakładał, że na realizację przedsięwzięcia wyda niespełna 12 mln zł – pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław”.

Czytaj też: Sześć ofert w pionierskim drogowym przetargu

Tymczasem najtańsza firma oszacowała, że zadanie to musi kosztować cztery razy drożej, bo prawie 47 mln zł. Inne oferty były jeszcze wyższe. Najdroższa firma remont i utrzymanie 12 kilometrów wyceniła na ponad 115 mln zł.

U najtańszego oferenta przebudowa jednego kilometra kosztowałaby 3,3 mln zł, u najdroższego – 7,99 mln.

Marszałek zdecydował, że po unieważnieniu przetargu rozpisze nowe postępowanie. Tym razem jednak wykonawca wybrany zostanie w drodze dialogu konkurencyjnego. To długotrwała, ale za to bardziej elastyczna formuła, dlatego jest szansa, że łatwiej uda się wypracować kompromis między tym, co zaoferują firmy, a czego oczekuje urząd – pisze „Gazeta Wyborcza Wrocław”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • gklewski, 2011-10-24 13:41:58

  Firmy przestały zaniżać kwoty przetargu, p[o wpadce odcinka autostrady A2 z Warszawy, gdzie warstwa i podsypki i asfaltu była 2 lub 3 razy cieńsza niż przewiduje norma technologiczna. A to już grozi sądem - paragraf - spowodowanie zagrożenia życia! No i idzie duży kryzys, duża korekta wzrostu tzw. T...uskowego cudu gospodarczego!!!! No trzeba będzie znowu wszystko scedować na barki ludzików Już siedzą i myślą jak to zrobić. Przecież mieszkaniec bantustanu musi płacić za wszystko, a szczególnie za błędy i niepowodzenia władzuni  rozwiń
 • relmen, 2011-10-22 20:02:33

  A przed wyborami cała prasa trąbiła o sukcesie. Dialog konkurencyjny - czyli ustąpią od wcześniejszych standardów. Będą 4 razy niższe
 • Wielki dołek, 2011-10-22 11:17:15

  Porażka po porażce