PARTNER PORTALU
  • BGK

Przewozy Regionalne: wielkie cięcie połączeń

  • WNP.pl    6 sierpnia 2015 - 11:17
Przewozy Regionalne: wielkie cięcie połączeń

Od 1 września Przewozy Regionalne będą uruchamiać tylko pociągi kategorii Regio

Od 1 września Spółka Przewozy Regionalne będzie uruchamiać codziennie około 1600 pociągów, tylko kategorii Regio, czyli obsługujących połączenia lokalne w jednym lub 2-3 sąsiednich województwach, które są dotowane przez samorządy.
Z końcem sierpnia spółka Przewozy Regionalne zawiesi kursowanie większości pociągów działających na zasadzie komercyjnym, czyli interRegio (przewozy ogólnokrajowe) i Regioekspres (międzynarodowe) oraz interREGIObusy.

Świadczą one obecnie usługi przewozów dalekobieżnych, ale nie korzystają z dotacji samorządów lub budżetu państwa (z wyjątkiem przewozów międzynarodowych).

Jeszcze na rok temu PR uruchamiała codziennie po ok. 2300 pociągów. Ich liczbę ograniczyła stopniowo, realizując program restrukturyzacji (wycofała się np. z większości przewozów międzynarodowych i części interRegio).

Tylko kategoria Regio

Od 1 września, jak informuje zarząd, będzie uruchamiać codziennie około 1600 pociągów, tylko kategorii Regio, czyli obsługujących połączenia lokalne w jednym lub 2-3 sąsiednich województwach, które są dotowane przez samorządy.

W ofercie Przewozów Regionalnych pozostanie sześć par pociągów kursujących na trasie Łódź - Warszawa - Łódź, które zamawia i finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Nadal kursować będą także dwa międzynarodowe pociągi z Małkini i Ełku do Grodna (i z powrotem), finansowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
.

Więcej na ten temat TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • boczek, 2015-08-24 21:39:05

    wg mnie to sluszna decyzja. Interregio nie bylo dotowane a TLK dostaje dotacje. Jaki ma sens rywalizacja w takich warunkach?
  • flinta, 2015-08-09 09:34:03

    Nierówna walka z dotowanym TLK musiala sie tak skonczyc. Cóż, teraz przynajmniej PR skupią sie na tym, w czym są najlepsi czyli na przewozach w obrębie poszczególnych regionów :)