PARTNER PORTALU
  • BGK

Przez pięć województw na rowerze

  • pap    30 grudnia 2013 - 21:39
Przez pięć województw na rowerze

25 mln zł będzie kosztowała prowadzona przez województwo świętokrzyskie kampania promująca ścieżki rowerowe, które połączą pięć województw Polski wschodniej. W poniedziałek w Sielpi podpisano umowę ws. realizacji kampanii promocyjnej.
Dokument w tej sprawie władze województwa świętokrzyskiego podpisały z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej - promocja" ma za zadanie promocję nowego produktu turystycznego, jakim będzie licząca prawie 2 tys. km utwardzona ścieżka, która połączy pięć województw: warmińsko-mazurskie (420 km), podlaskie (590 km), lubelskie (350 km), świętokrzyskie (190 km) i podkarpackie (430 km).

"To zaszczyt dla naszego regionu, że to my będziemy organizować kampanię - największą w historii naszego regionu - dla pięciu województw. Turyści z Polski i nie tylko na pewno usłyszą o województwie świętokrzyskim i pozostałych czterech regionach Polski wschodniej" - powiedział dziennikarzom dyrektor departamentu odpowiedzialnego za promocję w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach Jacek Kowalczyk.

W ramach podpisanej w poniedziałek umowy woj. świętokrzyskie zrealizuje działania promocyjne "w imieniu i na rzecz" pozostałych województw z wykorzystaniem prasy, radia, telewizji oraz internetu.

Rowerowy szlak połączy regiony do końca 2015 roku. Według danych zawartych na stronach Portalu Funduszy Europejskich całkowity koszt przedsięwzięcia wyniesie ok. 274 mln zł, z czego ponad 223 mln zł będą pochodziły z Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • pllo, 2013-12-31 09:12:12

    Mam nadzieję że to nie jest jakaś ściema i kolejny rowerowy blef. Sprawdzę i rozliczę. Ma być równo, szybko i bezkolizyjnie aby w weekend z południa Polski na Mazury śmignąć. Tam i z powrotem oczywiście. I żebym tam tej parszywej kostki nie zobaczył