PARTNER PORTALU
 • BGK

Przez uchybienia Narodowy do zamknięcia?

 • PAP    15 lutego 2013 - 14:42
Przez uchybienia Narodowy do zamknięcia?

Stadion Narodowy posiada wszelkie pozwolenia na użytkowanie, a wykryte usterki nie wpływają na poziom jego bezpieczeństwa - uważa Mikołaj Piotrowski, rzecznik spółki PL.2012+ zarządzającej areną. Tymczasem do prokuratury wpłynęło doniesienie w sprawie uchybień.
ZAKTUALIZOWANA: Ze złożonego przez kancelarię adwokacką reprezentującą jednego z wykonawców zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wynika, że "Stadion Narodowy nie spełnia żadnych standardów przeciwpożarowych". Chodzi m.in. o "unieruchomienie hydrantów na obiekcie, ich uszkodzenie, brak bram dymoszczelnych oraz kurtyn dymowych".

Czytaj też: Stadion Narodowy to studnia bez dna

"Stadion Narodowy w Warszawie posiada wszelkie pozwolenia na użytkowanie. Usterki, o których mowa, nie wpływają na poziom bezpieczeństwa obiektu. Cały system bezpieczeństwa składa się z 12,5 tysiąca elementów, a usterki, które zostały zdiagnozowane dotyczą kilku hydrantów. Badamy przyczyny ich powstania. Należy pamiętać, iż stadion jest bardzo skomplikowaną i stosunkowo młodą konstrukcją, dlatego też cały czas mogą na nim być prowadzone prace mające na celu uzyskanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i jakości" - poinformował rzecznik PL.2012+ Piotrowski.

Według niego, wszystkie przestrzenie stadionu, w których odbywają się eventy korporacyjne oraz inne wydarzenia, w tym na całym obiekcie, są w pełni bezpieczne.

"Obecnie intensywnie przygotowujemy się do zapowiedzianych i potwierdzonych wydarzeń, np. marcowych meczów piłkarskiej reprezentacji z Ukrainą i San Marino w eliminacjach mistrzostw świata, Orange Warsaw Festiwal w maju oraz innych, które zostaną niebawem zapowiedziane" - podkreślił Piotrowski.

Dodał, że spółka PL.2012+, jako nowy operator stadionu, za jeden z priorytetów przyjęła potwierdzenie funkcjonowania wszelkich elementów oraz instalacji odpowiedzialnych za jakość obiektu i bezpieczeństwo. "Proces ten prowadzimy wspólnie z Narodowym Centrum Sportu Rozliczenia, które odpowiada za rozliczenie generalnego podwykonawcy i pomoc podwykonawcom w odzyskaniu pieniędzy, których nie wypłacił im generalny podwykonawca".

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Renata Mazur potwierdziła w piątek w rozmowie z PAP, że doniesienie wpłynęło do prokuratury. "Dokument jest obszerny i jest obecnie analizowany. Do czasu zakończenia tej analizy nie będą udzielane żadne komentarze w tej sprawie" - powiedziała. Jej zdaniem, wyniki analizy - czyli decyzja, co dalej robić z zawiadomieniem, będzie znana najwcześniej w przyszłym tygodniu. "Prokurator rozstrzygnie, czy sam będzie dalej badał sprawę, czy powierzy to którejś z prokuratur rejonowych" - dodała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (4)

 • krzyciel, 2013-02-18 08:24:32

  @ehh Tak i nie. Owszem, Wykonawca musi realizować wytyczne z opisu przedmiotu zamówienia. Ale jest jeszcze coś takiego, jak normy i sztuka budowlana, które nakazują bądź zakazują pewnych rzeczy. No i oczywiście Wykonawca NIE MUSI realizować budowy, jeżeli widzi, że jej opis jest wadliwy - nie przyp...ominam sobie, żeby wprowadzono w Polsce obowiązek udziału w przetargach. A zatem Wykonawca, który - nawet jeśli trzymał się zapisów w SIWZ - zbudował bubla, ponosi za to odpowiedzialność. Inna sprawa, to też dbałość wykonawcy o zgodność z zamówieniem, która - w wielu przypadkach - pozostawia wiele do życzenia.  rozwiń
 • ehh, 2013-02-17 20:12:18

  Wykonawca robi to co ma zapisane Krzycielu. Złodzieje z PO niech oddadzą nagrody, które w ramach budowy tego badziewia sobie narozdawali.
 • Zmiana stolicy, 2013-02-15 15:05:20

  Bo zamiasta przystosować za niewielkie pieniądze Slaski i Wisły w Krakowie, które przed Euro spełniały prawie wszystkie wymagania....zafundowano nam coś stadionopodobnego w warszawie.... Ale warszawka musi sie bawic kosztem polski.....Tak już jest od czasów przed rozbiorowych. Czas z tym skończyc ...i przenieść stolice do Krakowa lub Poznania.  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: