PARTNER PORTALU
  • BGK

Przeznaczą 12 mln zł na kieleckie drogi

  • PAP    4 listopada 2013 - 20:07
Przeznaczą 12 mln zł na kieleckie drogi

Przebudowę dróg w okolicy skrzyżowania ulic: Krakowskiej, Ściegiennego i Jana Pawła II oraz lepsze zagospodarowanie przestrzeni publicznej w rejonie Wojewódzkiego Domu Kultury zakłada projekt najnowszej inwestycji w Kielcach. Prace rozpoczną się we wtorek.
Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach Jarosław Skrzydło w ramach inwestycji przebudowany zostanie plac Piłsudskiego przy Wojewódzkim Domu Kultury, a znajdujący się na nim pomnik Czwórki Legionowej zostanie przesunięty bliżej gmachu Wojewódzkiego Domu Kultury. "Gmach WDK jest zabytkiem z lat 30. z XX wieku; chcemy, by ta przestrzeń przed nim była bardziej dostępna, przyjazna, żeby było to miejsce odpoczynku dla kielczan i turystów" - wyjaśnił.

W ramach inwestycji zmieniony zostanie także układ dróg sąsiadujących z Wojewódzkim Domem Kultury, kompleksowo przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Jana Pawła II, Ściegiennego oraz Krakowskiej. Powstanie również zupełnie nowe połączenie drogowe prowadzące do ulic Zgoda i Wojska Polskiego. Skrzyżowanie zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną.

Zdaniem planistów, budowa nowego łącznika i "przebicia" z ulicy Krakowskiej w stronę ul. Wojska Polskiego jest konieczna m.in. dla odciążenia ulicy Seminaryjskiej - jednej z najważniejszych dróg w centrum Kielc.

Prace w rejonie inwestycji rozpoczną się od wyburzenia trzech opuszczonych budynków. To właśnie tam powstanie nowa ulica na drogowej mapie Kielc. "W ciągu miesiąca nieruchomości znajdujące się w tym miejscu zostaną wyburzone. Niedługo później rozpoczną się prace sieciowe, czyli układanie instalacji podziemnych" - wyjaśnił Skrzydło. Po przerwie zimowej prace rozpoczną się w rejonie placu Piłsudskiego, sąsiadującego z Wojewódzkim Domem Kultury.

Rozpoczynająca się we wtorek inwestycja będzie kosztowała 11,9 mln zł. 60 proc. środków na ten cel pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, resztę pokryje miasto Kielce. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, które realizuje jeszcze dwie duże inwestycje w Kielcach: buduje Węzeł Żelazna oraz rewitalizuje zabytkowe śródmieście Kielc. Prace potrwają do końca października 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.