PARTNER PORTALU
  • BGK

Przy stadionie chcą budować lodowisko

  • PAP    23 października 2012 - 19:13
Przy stadionie chcą budować lodowisko

Zarządzające poznańskim stadionem konsorcjum Lech Poznań i Marcelin Management już wkrótce zamierza za jedną z trybun rozpocząć budowę... lodowiska. Klub jednak zapewnia, że powstanie sekcji hokejowej nie wchodzi w rachubę.
Lodowisko miałoby powstać za czwartą trybuną. Operator areny Euro 2012 ma już wybranego wykonawcę, biznes plan oraz przygotowany projekt nowego obiektu. Brakuje tylko pozwolenia na budowę, które musi wydać Urząd Miasta.

"W tej części miasta nie ma takiego obiektu, stąd też w czasie konsultacji społecznych najwięcej głosów koncentrowało się na potrzebie otwarcia właśnie lodowiska" - powiedział dyrektor ds. operacji stadionowych i administracji KKS Lech Poznań Konrad Klecha.

Jak zapewniła rzeczniczka operatora Joanna Dzios, klub nie zamierza utworzyć sekcji hokeja na lodzie.

"Nie zapędzajmy się w tym kierunku. Oferta jest skierowana do szkół, a po południu obiekt ma służyć mieszkańcom Poznania" - wyjaśniła.

Tymczasowa konstrukcja będzie zadaszona, dzięki czemu z lodowiska będzie można w każdych warunkach pogodowych. Jeżeli operator otrzyma zgodę na realizację projektu, to pierwsi łyżwiarze pojawią się już w połowie listopada. Dziennie z obiektu będzie mogło korzystać do 500 osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.