PARTNER PORTALU
  • BGK

Przybywa placów zabaw w gminie Świdnica

  • AW    26 września 2014 - 18:49
Przybywa placów zabaw w gminie Świdnica

Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe przy budowie placów zabaw w sołectwach: Boleścin, Lutomia Dolna oraz wiat rekreacyjnych w miejscowościach Lutomia Górna oraz Jagodnik. Gotowe są już place zabaw w Pankowie i Bystrzycy Dolnej.
Jak informuje urzad gminy, inwestycje sa możliwe dzięki środkom pozyskanym z LGD „Szlakiem Granitu" w ramach naboru na „małe projekty" oraz w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi".

- Przystępując do pisania wniosków do programu LEADER, który to wdraża na naszym terenie LGD „Szlakiem Granitu" wzięliśmy pod uwagę głosy mieszkańców społeczności lokalnych - mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

- W rezultacie gmina Świdnica złożyła projekty mające na celu zaspokojenie potrzeb kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych. Place zabaw są jednym z elementów, które składają się na miejsca rekreacji i wypoczynku. Dostarczają one nie tylko dużo radości i zabawy dzieciom, ale są także przyjemnym miejscem wypoczynku i spotkań rodziców. Są również wspaniałym przykładem, że warto sięgać po środki zewnętrzne, także na te małe projekty. Ponadto dwie budowane wiaty stanowiły będą miejsca spotkań i organizowania imprez integrujących mieszkańców oraz miejsca rekreacji i aktywnego spędzenia czas. Dodatkowo przy wiatach i placach zabaw umieszczone zostaną tablice promujące obszar partnerstwa Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu". Powstałe obiekty przyczynią się również do poprawy wizerunku miejscowości- dodaje wójt gminy.

Dzięki środkom pozyskanym z programu LEADER powstały cztery nowe place zabaw, wyposażone w urządzenia odpowiednie do różnego wieku dzieci. Sukcesywnie pojawiają się także strefy bezpieczeństwa.

Dodatkowo w dwóch sołectwach: Jagodnik i Lutomia Górna trwają prace przy budowie wiat rekreacyjnych. Obiekty o ponad 120 m. powierzchni użytkowej będą służyły spotkaniom mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.