Przydworski park w Gdańsku odzyska dawną świetność

W Gdańsku w dzielnicy Piecki-Migowo zostanie odtworzone założenie układu parkowego z XVIII wieku.
Przydworski park w Gdańsku odzyska dawną świetność
Tak ma wyglądać park Migowski z przypominającym dawny dwór budynkiem restauracyjnym. Fot. Domus Studio Projektowe

Właściciel działki u zbiegu ulic Bulońskiej i Myśliwskiej na Pieckach-Migowie zamierza także w sąsiedztwie parku postawić sześć budynków mieszkalnych.

Parki Migowski i Oliwski to jedyne zachowane w Gdańsku parki barokowe. Mieszkańców Piecek-Migowa od lat interesuje to miejsce, zwłaszcza że od dawna niszczeje na ich oczach.
Park miałby być ogólnodostępny, jednak właściciel działki firma Inpro stawia warunek: doprowadzi to miejsce do dawnej świetności, ale po zakończeniu inwestycji miasto miałoby przejąć i pielęgnować park.

Wiesław Bielawski, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki przestrzennej, przyznaje, że miasto jest otwarte na taką propozycję.

– Chcemy pójść w tym kierunku i zarządzać parkiem. Wszyscy pomału dojrzewamy do osiągnięcia jakiegoś kompromisu, by uzyskać tutaj strefę publiczną, a jednocześnie pozwolić na realizację części komercyjnej, która częściowo sfinansowałaby tę publiczną – zapewnia Wiesław Bielawski.

W parku Migowskim rosną drzewa liczące ponad 150 lat. Planowane są nowe nasadzenia drzew i krzewów. Pojawi się też oświetlenie, dzięki czemu nawet po zmroku będzie to bezpieczne miejsce rekreacji.

Inwestycja mogłaby się rozpocząć wiosną 2017 r. Jej realizacja potrwa około 2-2,5 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE