PARTNER PORTALU
  • BGK

Przygotowania do remontu dworca w Gdyni

  • PAP    12 sierpnia 2010 - 17:00

PKP S.A. oraz generalny wykonawca Mostostal Warszawa przygotowują się do rozpoczęcia modernizacji dworca Gdynia Główna. Budynek zostanie zamknięty na przełomie sierpnia i września.
Na czas trwania remontu, budynek dworca będzie zamknięty. Jego rolę przejmie pobliska stacja Szybkiej Kolei Miejskiej. Jak poinformował Wrzosek, jeszcze w sierpniu wykonawca remontu ogrodzi plac budowy, a kolejarze przeniosą kasy biletowe z holu Dworca Głównego do stacji SKM. W sumie na dworcu SKM ma powstać sześć nowych punktów sprzedaży biletów i nowa poczekalnia.

Prace remontowe potrwają od września br. do drugiego kwartału 2012 r. Wartość prac to ok. 31 mln zł brutto.

Jak poinformował rzecznik, podczas remontu ruch pasażerów i mieszkańców będzie się odbywał przez dworzec i peron SKM oraz tunel łączący perony z ul. Morską. - Od strony Placu Konstytucji osoby korzystające z komunikacji miejskiej będą musiały kierować się idąc wzdłuż ulicy Dworcowej do stacji SKM, gdzie będą mogły nabyć bilety, następnie peronem SKM i tunelem łączącym dworzec z ul. Morską będą mogły dostać się na perony dalekobieżne. Dla osób chcących przejść między ul. Morską a ul. Dworcową zalecane jest przejście chodnikiem pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Podjazd z ominięciem tunelu dworcowego i peronu SKM - poinformował Wrzosek.

Na gdyńskim dworcu zaplanowano przebudowę sieci instalacji technicznych i sieci informacyjnej oraz układu funkcjonalnego dworca wraz z odtworzeniem zabytkowego architektonicznego wystroju, zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi. Odnowiona ma być elewacja, budynek zyska też nowe drzwi i okna. Odnowiony będzie dach.

Dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kolejarze zapewniają, że przy przebudowie zostaną wykorzystane ekologiczne materiały i urządzenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.