PARTNER PORTALU
  • BGK

Przyspieszają na Lubickiej w Toruniu

  • wer/www.um.torun.pl    5 listopada 2011 - 08:15
Przyspieszają na Lubickiej w Toruniu

Przyspieszają prace na remontowanej Szosie Lubickiej. Drogowcy przebudowali już jezdnię północną i dobudowali lewoskręt na osiedle koło gazowni.
Od 4 listopada ruszyła też przebudowa jezdni południowej, dlatego ruch w obu kierunkach odbywa się po jezdni północnej.

Remont Szosy Lubickiej rozpoczął się 21 września 2011 roku. Dotychczas na odcinku od stacji benzynowej do skrzyżowania z ulicą Targową  przebudowano  jezdnię północną.

Na całej długości wymienioni jezdnia wraz z podbudową. Przy okazji tych prac drogowcy wykonali też dodatkowy pas - lewoskręt umożliwiający bezkolizyjny wjazd na osiedle położone na terenie tzw. gazowni. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Targową został również wybudowany peron tramwajowy.

- Dotychczas pasażerowie wysiadali z tramwaju prosto na jezdnię. Wybudowanie peronu poprawi więc z pewnością bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji miejskiej. Po przebudowie będą wysiadać na peron i poruszać się nowo wyznaczonymi przejściami dla pieszych - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu (zabierz głos/oceń prezydenta).

Jest też dobra wiadomość dla rowerzystów - do połowy listopada po stronie dawnych zakładów mięsnych powstanie ścieżka rowerowa.

Czytaj też: Bezpieczne dwa kółka w Toruniu

Od 4 listopada MZD planuje rozpocząć roboty na jezdni południowej. Podobnie jak na jezdni północnej drogowcy wymienią całą konstrukcję jezdni, peron tramwajowy i ciąg pieszo-rowerowy. Całość prac potrwa do końca miesiąca.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.