PARTNER PORTALU
  • BGK

Przywrócono ruch na drugim torze

  • PAP    8 marca 2012 - 08:52

Przywrócono ruch na drugim torze, na którym doszło do katastrofy kolejowej pod Szczekocinami-poinformował w czwartek rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec.
Ruch na tym odcinku odbywa się na dwóch torach z prędkością rozkładową do 120 km/h.

„W nocy, ok. godz.3 zakończyły się prace związane z odbudową drugiego, uszkodzonego toru i sieci trakcyjnej na szlaku Starzyny-Sprowa” – powiedział Siemieniec. Dodał, że pierwszy pociąg, jaki przejedzie po tym torze to ok. 6.30 relacji Kraków-Warszawa.

„Przywrócenie ruchu na dwóch torach, likwiduje ponad 2,5 godz. wydłużenie czasu przejazdu pociągów na trasach Warszawa-Kraków. W ciągu doby między Kozłowem i Starzynami jeździ 18 par pociągów” – powiedział rzecznik PKP PLK.

We wtorek o godz. 19.34. wznowiono ruch pociągów po jednym torze. Przy odbudowie uszkodzonej linii oraz torów pracowało kilkadziesiąt osób oraz specjalistyczny sprzęt. W naprawie sieci trakcyjnej uczestniczyły pociągi PKP Energetyka.

W sobotę wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia zderzyły się czołowo pociągi TLK „Brzechwa” z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio „Jan Matejko” relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.