PARTNER PORTALU
  • BGK

Przywrócono ruch na Trasie Toruńskiej

  • PAP    10 czerwca 2013 - 07:36

W poniedziałek rano przywrócono ruch na Trasie Toruńskiej, która w wyniku gwałtownej ulewy była zablokowana od niedzielnego popołudnia – poinformował stołeczny Zarząd Dróg Miejskich.
W ciągu doby strażacy interweniowali ok. 200 razy. Fragment Trasy Toruńskiej - jednej z głównych arterii stolicy, będącej odcinkiem drogi krajowej S8 - został kompletnie zalany na wysokości ul. Mickiewicza (woda miała nawet 2 metry głębokości).

Pod wodą znalazło się kilka samochodów. Trudność polegała na tym, że wody, która zalała Trasę Toruńską, nie ma gdzie odpompować i trzeba było czekać aż zostanie ona wchłonięta przez system kanalizacyjny.

Ulewa znacząco utrudniła ruch w Warszawie, oprócz Trasy Toruńskiej, zalana była także m.in. Wisłostrada. Samochody stały w korkach. Wczesnym popołudniem z powodu gwałtowanych opadów deszczu z ruchu były wyłączone cztery stacje metra: Ratusz Arsenał, Dworzec Gdański, Plac Wilsona i Marymont.

Do usuwania skutków niedzielnej ulewy zaangażowane były wszystkie jednostki stołecznej straży pożarnej. Jeśli chodzi o inne części województwa mazowieckiego najwięcej zgłoszeń w związku ze skutkami intensywnych opadów deszczu zanotowano w powiatach: warszawski-zachodnim, mińskim i pruszkowskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.