PARTNER PORTALU
  • BGK

PSL ma aż 25,5 tys. kandydatów

  • PAP    19 listopada 2010 - 12:40

PSL wystawia w niedzielnych wyborach blisko 25,5 tys. kandydatów do samorządów każdego szczebla. Samorządowcy z PSL robią to co trzeba - przekonywał prezes ludowców Waldemar Pawlak. Głosujcie na umiar i opanowanie - apelował poseł Janusz Piechociński.
"Samorządowcy z PSL skupiają się na sprawach kluczowych dla mieszkańców, na tym, co jest najważniejsze w ich lokalnych społecznościach" - podkreślił Pawlak na piątkowej konferencji prasowej, podsumowującej kampanię wyborczą PSL do samorządów.

Pawlak zachęcał do głosowania na kandydatów Stronnictwa przekonując, że "samorządowcy z PSL robią to co trzeba oraz robią dobry klimat i dobre warunki do mieszkania". "W samorządzie potrzeba dobrych gospodarzy; ludzi, którzy mają doświadczenie i dorobek życiowy" - zaznaczył.

Pytany o wydatki PSL na kampanię wyborczą, w wysokości ok. 8-9 mln złotych, Pawlak mówił, że ludowcom zależy, by "kandydaci bezpośrednio kontaktowali się z wyborcami, by mieli dobre rozeznanie co do ich potrzeb i oczekiwań".

"Rozmowa z wyborcami nie kosztuje dużo, kosztuje tylko czas, a my ten czas mamy" - zaznaczył wiceszef partii, wiceminister skarbu Jan Bury.

Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik zwracał uwagę, że nadchodząca kadencja samorządów będzie ważna ze względu na wykorzystanie środków europejskich. Jak przypomniał, finalizowane jest wykorzystanie środków na lata 2007-2013; trzeba też się przygotować do wykorzystania środków przeznaczonych na lata 2014-2020.

Paweł Szkopek, mistrz w wyścigach motocyklowych i strażak, który kandyduje do rady powiatu w Płocku, przekonywał, że przez szereg lat współpracował z psychologami i wie, żeby "wygrać i zrobić coś pozytywnego nie można wdawać się w konflikty", a takie jest PSL.

Szef kampanii wyborczej PSL Eugeniusz Grzeszczak poinformował, że ludowcy wystawili w całym kraju blisko 25,5 tys. kandydatów, w tym 27 proc. to kobiety, m.in. kandydatka na prezydenta Warszawy Danuta Bodzek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • TYLKO PSL!!, 2010-11-19 16:39:25

    TYLKO PSL!!
  • Piotr, 2010-11-19 16:02:26

    PSL jest najlepszą partią. Są konkretni i właśnie za to ich cenię. Bez zastanowienia oddam na nich swój głos.