PARTNER PORTALU
  • BGK

Puławy przebudują ulicę Norwida

  • JL    29 lutego 2016 - 09:59
Puławy przebudują ulicę Norwida

Fot. Puławy.pl

Przebudowa i rozbudowa drogi w ulicy Norwida w Puławach to największe zadanie inwestycyjne w tegorocznym budżecie miasta. Właśnie został ogłoszony przetarg.
Zostało ono zakwalifikowane do dofinansowania w programie rozwoju dróg gminnych i powiatowych województwa lubelskiego.

W ramach tej inwestycji zostanie wykonane nowe skrzyżowanie z ulicą Lubelską, które połączy ulicę Norwida z Grota-Roweckiego i pozwoli na wjazd i wyjazd z Norwida we wszystkich kierunkach.

Skrzyżowanie będzie wyposażone w sygnalizację świetlną, a dojazd do niego ulicą Norwida będzie przebiegać po terenie dotychczasowego boiska. Przy pasażu handlowym znajdzie się także miejsce na nową zatokę dla autobusów.

Oprócz nowego skrzyżowania zostanie zmodernizowany odcinek drogi prowadzący do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Odcinek ten zostanie poszerzony o obustronne zatoki parkingowe, co powinno udrożnić ruch uliczny dotychczas ograniczany przez samochody parkujące przy chodniku.

Po zakończeniu prac dostępne będą nowe i odnowione zatoki parkingowe umożliwiające postój dla ok. 84 pojazdów.

Ponadto w ramach tej inwestycji zostanie wykonany łącznik z kostki brukowej przebiegający wzdłuż garaży w pobliżu szkoły, w kierunku ulicy Lubelskiej. Powstanie także przedłużenie ścieżki rowerowej z ulicy Lubelskiej przez nowe skrzyżowanie, do miejsca włączenia do jezdni w ulicy Norwida. Ulica zyska również dwa elementy uspokojenia ruchu – wyniesione przejście dla pieszych przy budynku szkoły oraz jeden próg zwalniający.

Przebudowa i rozbudowa drogi w ulicy Norwida to także nowe chodniki dla pieszych, nowe oświetlenie oraz odwodnienie drogi. Całość modernizacji obejmuje 515 metrów jezdni asfaltowej i 80 metrów z kostki brukowej (łącznik).

Prace powinny rozpocząć się w kwietniu. Czas przewidziany na realizację zadania to 6 miesięcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: