PARTNER PORTALU
  • BGK

Puste boiska to strata społeczna

  • GK    4 grudnia 2012 - 10:23
Puste boiska to strata społeczna

– Mamy piękne sale sportowe i boiska, ale w weekendy czy późnym popołudniem wiele z nich jest pustych. Każda niewykorzystana godzina stanowi stratę społeczną – uważa Joanna Mucha.
Minister sportu i turystyki zakończyła wizyty w trzech województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim, gdzie uczestniczyła w Kongresach Sportu Powszechnego.

Czytaj też: Hale sportowe są potrzebne w każdym powiecie

- Cieszę się, że mam okazję rozmawiać w tak szerokim gronie na temat sportu powszechnego. Chcę, by te rozmowy były początkiem reformy, która obejmie tę najważniejszą część, bo podstawę, piramidy polskiego sportu - mówiła podczas kongresów Joanna Mucha.

W ramach planowanych reform, obok zmiany finansowania związków sportowych, minister sportu i turystyki chce położyć większy nacisk na diagnostykę szkoleniową, podnoszenie kwalifikacji trenerskich a przede wszystkim popularyzację sportu powszechnego i system identyfikacji talentów sportowych oraz pracy z nimi na etapie sportu szkolnego i akademickiego.

Czytaj też: Utrzymanie nowych obiektów to kolejny problem do rozwiązania w gminach

- Jeżeli w każdym województwie otrzymam chociaż dwa, trzy dobre pomysły to już samo stworzenie takiej bazy dobrych praktyk będzie dużą sprawą i uznam, że warto było te kongresy organizować - mówiła w trakcie wystąpień szefowa polskiego sportu.

Podczas trzech pierwszych kongresów, minister podkreślała niewystarczające wykorzystanie istniejącej infrastruktury sportowej.

- Mamy piękne sale sportowe i boiska, ale nie zadbano, aby się tam coś działo. W weekendy czy późnym popołudniem wiele takich miejsc jest pustych. Każda godzina, gdy obiekt sportowy stoi niewykorzystany stanowi stratę społeczną - oceniła Joanna Mucha.

Podczas 16 spotkań we wszystkich województwach, minister sportu i turystyki rozmawia z przedstawicielami samorządów, wojewodami, przedstawicielami szkół i uczelni wyższych, trenerami oraz członkami klubów sportowych. Tematem spotkań jest przede wszystkim pełniejsze wykorzystanie już istniejącej infrastruktury sportowej oraz szeroko pojęta aktywizacja sportowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Marian, 2012-12-04 14:49:45

    Rozumiem rząd ,chodzi mu o to, by młodzi zajęli się czynnie sportem a nie kontestowali poczynań rządu