PARTNER PORTALU
  • BGK

Puste boiska to strata społeczna

  • GK    4 grudnia 2012 - 10:23
Puste boiska to strata społeczna

– Mamy piękne sale sportowe i boiska, ale w weekendy czy późnym popołudniem wiele z nich jest pustych. Każda niewykorzystana godzina stanowi stratę społeczną – uważa Joanna Mucha.
Minister sportu i turystyki zakończyła wizyty w trzech województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i kujawsko-pomorskim, gdzie uczestniczyła w Kongresach Sportu Powszechnego.

Czytaj też: Hale sportowe są potrzebne w każdym powiecie

- Cieszę się, że mam okazję rozmawiać w tak szerokim gronie na temat sportu powszechnego. Chcę, by te rozmowy były początkiem reformy, która obejmie tę najważniejszą część, bo podstawę, piramidy polskiego sportu - mówiła podczas kongresów Joanna Mucha.

W ramach planowanych reform, obok zmiany finansowania związków sportowych, minister sportu i turystyki chce położyć większy nacisk na diagnostykę szkoleniową, podnoszenie kwalifikacji trenerskich a przede wszystkim popularyzację sportu powszechnego i system identyfikacji talentów sportowych oraz pracy z nimi na etapie sportu szkolnego i akademickiego.

Czytaj też: Utrzymanie nowych obiektów to kolejny problem do rozwiązania w gminach

- Jeżeli w każdym województwie otrzymam chociaż dwa, trzy dobre pomysły to już samo stworzenie takiej bazy dobrych praktyk będzie dużą sprawą i uznam, że warto było te kongresy organizować - mówiła w trakcie wystąpień szefowa polskiego sportu.

Podczas trzech pierwszych kongresów, minister podkreślała niewystarczające wykorzystanie istniejącej infrastruktury sportowej.

- Mamy piękne sale sportowe i boiska, ale nie zadbano, aby się tam coś działo. W weekendy czy późnym popołudniem wiele takich miejsc jest pustych. Każda godzina, gdy obiekt sportowy stoi niewykorzystany stanowi stratę społeczną - oceniła Joanna Mucha.

Podczas 16 spotkań we wszystkich województwach, minister sportu i turystyki rozmawia z przedstawicielami samorządów, wojewodami, przedstawicielami szkół i uczelni wyższych, trenerami oraz członkami klubów sportowych. Tematem spotkań jest przede wszystkim pełniejsze wykorzystanie już istniejącej infrastruktury sportowej oraz szeroko pojęta aktywizacja sportowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Marian, 2012-12-04 14:49:45

    Rozumiem rząd ,chodzi mu o to, by młodzi zajęli się czynnie sportem a nie kontestowali poczynań rządu