PARTNER PORTALU
  • BGK

PwC: W Warszawie wciąż powinny powstawać nowe biurowce

  • Propertynews.pl    12 czerwca 2015 - 11:19
PwC: W Warszawie wciąż powinny powstawać nowe biurowce

Fot. Żelazna Studio

Sytuacja rynkowa, w której dominującą pozycję ma najemca, nie musi oznaczać kryzysu po stronie deweloperów - twierdzi Magdalena Łażewska, PwC.
- Zgodnie z badaniami, Warszawa to dziś dla inwestorów 14. najbardziej atrakcyjne miasto w Europie - powiedziała Łażewska. Co ważne, stolica Polski dominuje w regionie. - Gonimy Zachód, co widać chociażby po podaży powierzchni biurowej. W ciągu ostatnich 10 lat została ona podwojona - dodaje.

Przykładem rozwoju miasta jest najnowsza historia Służewca przemysłowego. - Kiedyś to jeden z głównych ośrodków przemysłowych. Dziś - potężna dzielnica biurowa. Cała Warszawa idzie w tym kierunku - komentuje przedstawicielka PwC.

Dzieje się tak pomimo wymagającej, z punktu widzenia deweloperów, sytuacji rynkowej. - Rok 2014 był rokiem najemcy. Bieżący również nim będzie. Oznacza to, że presja na czynsze jest wysoka, szczególnie na warszawskim Mokotowie - dodaje.

W stolicy wciąż są jednak miejsca, gdzie deweloperzy mogą znaleźć swoją niszę.

Cały artykuł czytaj na Propertynews.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • kesmo, 2015-09-23 11:37:18

    Czy ja wiem? Wystarczy zerknąć na to, co ma JAR TOM - w takich Łomiankach jest do przejęcia hala magazynowa w bardzo dobrym standardzie. Gdzie zatem logika w takiej sytuacji stawiania nowych nieruchomości? Ja jej nie widzę.