PwC: W Warszawie wciąż powinny powstawać nowe biurowce

Sytuacja rynkowa, w której dominującą pozycję ma najemca, nie musi oznaczać kryzysu po stronie deweloperów - twierdzi Magdalena Łażewska, PwC.
PwC: W Warszawie wciąż powinny powstawać nowe biurowce
Fot. Żelazna Studio

- Zgodnie z badaniami, Warszawa to dziś dla inwestorów 14. najbardziej atrakcyjne miasto w Europie - powiedziała Łażewska. Co ważne, stolica Polski dominuje w regionie. - Gonimy Zachód, co widać chociażby po podaży powierzchni biurowej. W ciągu ostatnich 10 lat została ona podwojona - dodaje.

Przykładem rozwoju miasta jest najnowsza historia Służewca przemysłowego. - Kiedyś to jeden z głównych ośrodków przemysłowych. Dziś - potężna dzielnica biurowa. Cała Warszawa idzie w tym kierunku - komentuje przedstawicielka PwC.

Dzieje się tak pomimo wymagającej, z punktu widzenia deweloperów, sytuacji rynkowej. - Rok 2014 był rokiem najemcy. Bieżący również nim będzie. Oznacza to, że presja na czynsze jest wysoka, szczególnie na warszawskim Mokotowie - dodaje.

W stolicy wciąż są jednak miejsca, gdzie deweloperzy mogą znaleźć swoją niszę.

Cały artykuł czytaj na Propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy ja wiem? Wystarczy zerknąć na to, co ma JAR TOM - w takich Łomiankach jest do przejęcia hala magazynowa w bardzo dobrym standardzie. Gdzie zatem logika w takiej sytuacji stawiania nowych nieruchomości? Ja jej nie widzę.

kesmo, 2015-09-23 11:37:18 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE