PARTNER PORTALU
  • BGK

Rabata w kształcie pszczoły w Rzeszowie

  • PAP    15 lipca 2012 - 12:06
Rabata w kształcie pszczoły w Rzeszowie

W rzeszowskim Parku Kultury i Wypoczynku powstanie rabata w kształcie pszczoły. Kwietnik będzie miał wymiary 6,5 m na 4,5 m i zostanie utworzony z roślin, które lubią pszczoły m.in. rozchodnika ostrego i żeniszka.
Rabata powstanie w ramach akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". W konkursie najważniejsze było zwrócenie uwagi na problem ginących pszczół i edukacja na temat tego, co można zrobić, by im pomóc.

Rzeszowska rabata powstanie 18 lipca. Zostanie skomponowana z roślin, które stanowią źródło pokarmu dla pszczół, a równocześnie są na tyle odporne by przetrwać zimę. Kwietnik powstanie z takich roślin jak: rozchodnik ostry, dąbrówka rozłogowa czerwonolistna, hebe zielonolistne i żeniszek.

Do tegorocznej edycji kampanii przyłączyło się 10 miast m.in. Chorzów, Kraków, Szczecin i Toruń. W trzech miastach, które w internetowym głosowaniu otrzymały największą ilość głosów, odbędą się pikniki rodzinne.

Zwycięzcami konkursu zostały: Chorzów, Toruń i Szczecin. W pozostałych miastach, które wzięły udział w akcji powstaną rabaty w kształcie pszczoły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.