PARTNER PORTALU
  • BGK

Raciąż inwestuje w kulturę i wodociągi

  • bad    8 lutego 2015 - 14:54
Raciąż inwestuje w kulturę i wodociągi

Raciąż inwestuje m.in. dzięki środkom UE. Fot. mazovia.pl

Dobre wieści dla mieszkańców Raciąża i okolicznych miejscowości. Już niedługo Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji wzbogaci się o profesjonalnie wyposażoną salę prób muzycznych i nowy sprzęt do prowadzenia zajęć fotograficzno-dziennikarskich. Rozpocznie się również budowa oczyszczalni ścieków w Uniecku oraz wodociągów w Budach Kraszewskich i Półce Raciąż.
Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej czekają spore zmiany. Placówka właśnie przechodzi remont dotowany w ramach PROW 2007–2013.

Natomiast już niedługo, w ramach RPO WM 2007–2013, zakupione będzie wyposażenie oraz profesjonalny sprzęt, pozwalający na prowadzenie imprez i wydarzeń kulturalnych. Zarówno tych organizowanych w samej placówce, jak i w plenerze. Podpisana 6 lutego umowa umożliwi zakup sprzętu dźwiękowego i oświetleniowego, telebimu, projektora oraz ekranu projekcyjnego.

Nowy aparat fotograficzny z osprzętem, kamera czy tablice multimedialne na pewno ułatwią prowadzenie w MCKSiR zajęć fotograficzno-dziennikarskich. Nie lada gratka czeka na wokalistów i zespoły muzyczne. Placówka wzbogaci się bowiem w profesjonalnie wyposażoną salę prób. Pojawią się tu instrumenty muzyczne, miksery, mikrofony i kolumny. Dodatkowo w budynku zainstalowany zostanie monitoring wizyjny.

Czytaj też: Samorząd Konstancina inwestuje w Skolimów

Centrum zakupi również sprzęt teleinformatyczny, drukarki, plotery. W ramach projektu powstanie także strona internetowa, która będzie promować dorobek kulturalny oraz atrakcje regionu. Z myślą o zagranicznych turystach informacje będą przetłumaczone na wiele języków. Wartość projektu to ponad 930 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie ponad 745 tys. zł.

Blisko 8 km sieci kanalizacji sanitarnej i nowa oczyszczalnia ścieków w Uniecku oraz ponad 2,5 km sieci  wodociągowej w Budach Kraszewskich i Półce Raciąż to efekt prac prowadzonych na terenie gminy Raciąż przy wsparciu środków z UE. Powstała sieć kanalizacyjna z rur PCV łączonych przy pomocy uszczelek gumowych, kolektorów i studzienek żelbetonowych. Uzbrojenie sieci stanowią zasuwy żeliwne z obudowami oraz hydranty pożarowe.

Nowo wybudowana oczyszczalnia w Uniecku ma m.in. pompownię ścieków, punkt zlewny i staw doczyszczający. Dodatkowo powstał budynek socjalno-techniczny, studzienki, a także droga wewnętrzna i ogrodzenie. Projekt oczyszczalni bazuje na wykorzystaniu naturalnych procesów zachodzących w stawach biologicznych. Inwestycja warta niemal 6,9 mln zł otrzymała ponad 4 mln zł unijnego dofinansowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.