PARTNER PORTALU
  • BGK

Rada Ministrów udzieliła gwarancji finansowaniu autostrady

  • PAP    12 stycznia 2010 - 12:49

Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie udzielenia Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu gwarancji spłaty kredytu zaciągniętego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego, przeznaczonego na częściowe sfinansowanie zadania inwestycyjnego pod nazwą "Budowa autostrady A2 Stryków-Konotopa", przedłożoną przez ministra finansów.
Europejski Bank Inwestycyjny otrzyma gwarancje na zaciągnięty przez Bank Gospodarstwa Krajowego kredyt w wysokości 500 mln euro. Gwarancja Skarbu Państwa obejmie 100 proc. spłaty kapitału, 100 proc. odsetek od kredytu oraz 100 proc. innych kosztów wynikających z zaciągniętego zobowiązania. Kredyt zostanie zaciągnięty na 30 lat i ma być wypłacany w 14 transzach.

Z kredytu zostanie sfinansowana budowa autostrady A2 na odcinku Stryków-Konotopa. Inwestycja ta ma znaczenie kluczowe dla sieci autostrad - będzie umożliwiała połączenie Warszawy z autostradą A2 i umożliwi przedłużenie jej do granicy z Białorusią. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.