PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni nadali nazwy stacjom II linii metra

  • PAP    8 marca 2013 - 07:03
Radni nadali nazwy stacjom II linii metra

W czwartek wieczorem radni zdecydowali o tym, jak będą nazywać się stacje centralnego odcinka II linii metra.
Z wcześniej proponowanych nazw zmienili dwie - „Powiśle" na „Centrum Nauki Kopernik", a „Nowy Świat" na „Nowy Świat - Uniwersytet".

Uchwałę z nowym brzmieniem nazw poparło 39 radnych. Przeciw zagłosowała tylko Anna Nehrebecka (PO) - przewodnicząca komisji ds. nazewnictwa miejskiego. Od głosu wstrzymało się siedmioro radnych z PiS.

Ostateczne nazwy stacji, przyjęte w uchwale Rady Warszawy to: „Rondo Daszyńskiego", „Rondo ONZ", „Świętokrzyska", „Nowy Świat - Uniwersytet", „Centrum Nauki Kopernik", „Stadion Narodowy" i „Dworzec Wileński".

Centralny odcinek drugiej linii metra połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Umowę na projekt i budowę centralnego odcinka drugiej linii metra stołeczny ratusz podpisał z włosko-turecko-polskim konsorcjum Astaldi, Gulermak i PBDiM Mińsk Mazowiecki w październiku 2009 r. Koszt inwestycji to 4,17 mld zł.

Planowo budowa centralnego odcinka II linii metra powinna zakończyć się w październiku 2013 r., jednak Metro Warszawskie oszacowało ostatnio opóźnienie w budowie na ok. 200 dni, czyli blisko siedem miesięcy. Przesunięcie zakończenia inwestycji jest uzgadniane w wykonawcą. W przypadku przesunięcia terminu o siedem miesięcy byłby to maj 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.